30. 03. 2016

Konec vítězné šňůry

Vítězná šňůra pardubických basketbalistů skončila v Děčíně. Beksa zostávala za domácími Válečníky celé utkání a nakonec prohrála čtrnáctibodovým rozdílem.

43. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK ARMEX Děčín vs. BK JIP Pardubice 86:72
(28:21, 24:23, 16:11, 18:17)

Body: Vyoral 20 (+11 as.), Šiška 17, Bažant 13 (+14 d.), Carter 12, Kroutil 11, Ježek 9, Musel 4 - Autrey 17 (+10 d.), Švrdlík 14, Pandula 11, Wall 9, Škranc 7, Nečas 5 (+15 d.), Kotas 5, Půlpán 4

Oba týmy nastoupily bez několika zraněných hráčů. Hůře na tom byli domácí, jimž scházeli tři pivoti (Jakub Houška, Jiří Jelínek a Robert Landa) a nehrál ani Luboš Stria, navíc se hned v úvodu duelu zranil Tomáš Pomikálek. V týmu Beksy se vrátil do hry po čtyřtýdenní absenci rozehrávač Viktor Půlpán a trenérům chyběli "jen" Josef Příhonský, Tomáš Šoukal a Ondřej Kohout.

Přesto to byli Válečníci, kdo měl od začátku do konce navrch.

Rychle vedli 11:2, o chvíli později 15:4, za 12,5 minuty vysázeli 36 bodů (!) a v 18. minutě Nathan Carter trojkou zvyšoval vedení svého týmu již na 52:40! Pardubičtí basketbalisté sice využívali své výškové převahy a zcela vládli na útočném doskoku (po první půli byl poměr útočných doskoků 4 - 21), v prvním poločase měli k dispozici o 19 střeleckých pokusů více (!), ovšem Děčín v útoku dobře využíval výhod své nižší sestavy a navíc lépe střílel z dálky (trojky 5/10 - 0/10).

Hned zkraje druhého poločasu trefil svou třetí trojku Tomáš Vyoral (55:44), a i když Beksa poté zapsala šest bodů v řadě, domácí opět rychle kontrovali. Mezi 23. a 28. minutou pardubičtí basketbalisté neskórovali ani jediný bod (!) a v závěru třetí čtvrtiny narostla jejich ztráta na třináct bodů.

Rozdíl ve skóre ještě zvýraznila pasáž mezi 32. a 34. minutou, kdy ARMEX po šňůře 6:0 vedl 77:60 a závěr zápasu už kontroloval. Tři minuty před koncem, po dvou koších svého lídra Tomáše Vyorala, měli hostitelé šestnáctibodový náskok (82:66) a i počtvrté v Kooperativa NBL Beksu porazili.

Ústředními postavami vítězů byli rozehrávači Tomáš Vyoral s Ondřejem Šiškou. První zaokrouhlil svůj ofenzivní příspěvek na 20 bodů (trojky 4/8) a díky 11ti asistencím zaznamenal ceněný double-double, druhý přidal 17 bodů. Top-skórerem pardubického týmu byl Lamb Autrey (17 bodů + 10 doskoků).