Upravit stránku
07. 12. 2018

Koncert a bitva s mistry


Hrajeme spolu za Pardubice. Popáté! Společný projekt Beksy a Komorní filharmonie Pardubice bude mít dva vrcholy: koncert a zápas s nejatraktivnějším možným soupeřem.

HRAJEME SPOLU ZA PARDUBICE V

sobota 8. 12. v 16:30 | Arena Pardubice

"Popáté, tedy takové malé jubileum… Že tato naše společná delikatesa slaví již páté výročí, je zásluha předsevším vás - fanoušků a diváků, kteří všechny čtyři předchozí ročníky navštívili v hojném počtu. My pevně věříme, že i tentokrát se nás v aréně sejde co možná nejvíce," zve fanoušky do hlediště pardubického multifuknčního stánku Pavel Stara, předseda představenstva BK Pardubice. "Už popáté v Pardubicích dokazujeme, že sport a kultura, dva zdánlivě velmi rozdílné světy, k sobě mají blíž, než by se mohlo leckomu zdát," navazuje na jeho slova Jarmila Zbořilová, ředitelka Komorní filharmonie Pardubice. "Je jedno, jestli hrajeme basketbal podle instrukcí trenéra nebo v orchestru podle dirigenta a not. Zkrátka nás baví hrát spolu - pro radost a potěšení vám všem, od malých až po ty hodně dospělé - a hlavně celým srdcem za město, ve kterém žijeme, které máme rádi a na které jsme pyšní."

1. část programu: koncert

Komorní filharmonie Pardubice, spolu s ní legendární Felix Slováček a v hlavní roli jeho syn Felix Slováček jr. Úvodní koncert bude mít vskutku hvězdné obsazení. Hrát se budou filmové, seriálové, pohádkové a jiné melodie z uplynulých pěti dekád. Na závěr Dětský pěvecký sbor Zpěváčci zazpívá hymnu pardubického klubu.

2. část: basketbalové utkání

Dva aktuálně nejlepší české týmy, dle tabulkového pořadí, stanou proti sobě v rámci projektu Hrajeme spolu za Pardubice. Beksa, jíž nyní patří druhé místo s bilancí výher a porážek 7/3, vyzve dosud neporažený Nymburk (11/0)! Předchozí dvě domácí utkání jsme zvládli s grácií: Ostravu a nebezpečnou Opavu jsme vyprovodili o 57, resp. 45 bodů, tedy v součtu rozdílem 102 bodů!!! Teď nás však čeká protivník zcela jiného kalibru. Účastník prestižní Basketball Champions League má v NBL nejproduktivnější útok i nejméně prostupnou obranu, nicméně Beksa je v obou statistických ukazatelích hned za svým soupeřem (92,6 - 76,4 bodu). V předchozích třech sezonách pokaždé dokázala patnáctinásobné české šampióny v jednom z domácích zápasů porazit a odhodlání uspět jistě nebude chybět celému týmu ani tentokrát!

3 otázky pro kapitána Radka Nečase 

Bez zápasu jsme kvůli reprezentační přestávce zůstali dlouhých 16 dnů. Na co byl zaměřen tréninkový proces, jaká byla jeho intenzita?
“Poprvé v letošní sezoně jsme si zahráli fotbal, což všichni kvitovali. A co je pozitivní, i zahraniční hráči to vzali za správný konec a snažili se hrát, což nebývá úplně obvyklé, takže to bylo dobré zpestření. Jinak tréninky byly zaměřené hlavně na zahájení rychlého protiútoku, rychlou přechodovou fázi plus zlepšení komunikace a celkově hry v obraně. Intenzita se postupně stupňovala.”

Nymburk před sezonou obměnil svoji soupisku, čerstvou novinkou je příchod amerického rozehrávače Glenna Millera. Jakou hrou se v letošní sezoně tento tým prezentuje?
“Myslím si, že Nymburk charakterizuje pořád to samé: rychlý přesun míče na útočnou polovinu hřiště, snaha co nejvíc hrát rychlé protiútoky. V postupném útoku mají hodně nebezpečných hráčů, kteří umějí střílet za 3 body, což hráčům umožňuje hrát 1 na 1, protože obrana si nemůže moc vypomáhat - musejí se hlídat i střelci na perimetru.”

Jaké faktory bys označil za klíčové pro příznivý vývoj zápasu?
“Hrát stejným stylem, jakým jsme hráli předchozí zápasy proti nim v minulých sezonách: zastavit jejich rychlý přechod na útočnou půlku a sami valit co nejrychleji dopředu, také chodit na útočné doskoky. V postupném útoku věřím, že máme šanci je zastavit.”

3. část: charitativní. Pomůžeme Apolence

Oblíbenou pardubickou farmu Apolenka postihl před nedávnem ničivý požár. Organizátoři projektu Hrajeme spolu za Pardubice se proto rozhodli, že letošní finanční pomoc nasměrují právě Apolence. “Dobrou zprávou je, že všichni lidé i zvířata jsou v pořádku,” uvedla Jolana Štěpánková z Apolenky. “Přišli jsme však o seník a zásoby sena pro zvířata na celou zimu, což je zvláště v letošním roce, vzhledem k jeho nedostatku, obrovský problém. Podle prvních odhadů hasičů budeme také pravděpodobně muset strhnout budovu, kde je zázemí pro sociální rehabilitaci, hiporehabilitaci a zaměstnance se zdravotním postižením, kteří se starají o zvířata v Apolence,” doplnila. Beksa a komorní filharmonie přispějí mj. částí výtěžku ze vstupného na dnešní akci, přispět však můžete i vy, a to o přestávce mezi koncertem a basketbalovým utkáním, kdy budou u turniketů hostesky s kasičkami, jejichž kompletní obsah bude taktéž věnován Apolence. Děkujeme všem.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti