Upravit stránku
07. 02. 2020

Koncert. A Beksa vs. USK


H jako Hrajeme. S jako Spolu. Beksa a pardubická filharmonie již pošesté spojují své síly v rámci unikátního projektu Hrajeme spolu za Pardubice. Dnem D je sobota 8. 2.

HRAJEME SPOLU ZA PARDUBICE VI:
sobota 8. 2. v 16:30, enteria arena

  1. část programu: koncert Komorní filharmonie Pardubice a zpěvačky Yvetty Blanarovičové (dirigent: Chuhei Iwasaki)
  2. část programu: utkání 2. kola nadstavbové části Kooperativa NBL (skupina A1) mezi BK JIP Pardubice a USK Praha

Koncert The Best of Broadway

To nejlepší z Broadwaye. Tak zní podtitul úvodního, přibližně hodinového koncertu, jehož hlavní hvězdou bude fenomenální zpěvačka Yvetta Blanarovičová. "Spojení klasického koncertu se sportovním zápasem opravdu zažiji poprvé a nesmírně se těším, jsem zvědavá, jak to dopadne. (pousmála se) Už jsem ale zpívala českou hymnu na mistrovství světa v hokeji a fanoušci tehdy byli úplně úžasní, tak se moc těším i k vám do Pardubic," uvedla Yvetta Blanarovičová.

Připravené skladby jsou jedna vedle druhé naprostá lahůdka.

"Yvetta už na páteční dopolední zkoušce ukázala, jak vynikající zpěvačkou je. Mohu zcela zodpovědně říci, že ti, kdo navštíví sobotní koncert, a poté samozřejmě i basketbalové utkání, prožijí skutečně mimořádný večer," podotkl René Peška, PR manažer pardubického klubu.

"Pokud mohu vybrat něco z připraveného repertoáru, můžete se těšit na světové muzikály z Broadwaye. Kočky, Ježíš, West side story, My fair Lady a tak dále. Myslím, že to bude moc hezké a věřím, že si to všichni v pardubické aréně užijí," zve zpěvačka do hlediště návštěvníky z Pardubic i širokého okolí.

Basketbalové utkání

První domácí utkání v nadstavbové části Kooperativa NBL budou chtít pardubičtí basketbalisté přetavit v zisk prvního vítězství v této fázi soutěže. V úvodním kole totiž neuspěli v Nymburku, kde však ve výrazně oslabené sestavě - bez zraněných Viktora Půlpána, Ozrena Pavloviče a Radka Nečase a odpočívajícího Tomáše Vyorala - odehráli velice solidní partii, jež vyústila v porážku 87:109 (nejvíce bodů Beksy: Svoboda 19, Škranc 16, Potoček 16, Slanina 14, Švrdlík 12…). O sestavě, v níž nastoupíme k sobotnímu duelu, nebylo v době uzávěrky bulletinu rozhodnuto, nicméně existovala naděje, že nastoupí Viktor Půlpán, jenž se od středy zapojil do týmových tréninků.

3 otázky pro asistenta trenéra Adama Konvalinku

Poprvé budete přímou součástí projektu Hrajeme spolu za Pardubice. Jak se těšíte?
“Patřím mezi lidi, kteří nesnáší rutinu. Myslím si, že to mohou potvrdit i naši hráčů z tréninků, kde se snažím vše obměňovat, aby je to bavilo. Před zápasem hráči rutinu naopak milují, kdežto mně to trošku trhá nervy. (pousmál se) Těším se na to, že dnes to bude trošku rozhozené, těším se na nové vjemy. Člověk bude mít oči na šťopkách. Tento projekt má již šesté pokračování, což je jednoznačně značka kvality, takže se na celou akci moc těším.”

USK Praha má velice zkušený tým, který dokáže být nebezpečný i na palubovkách soupeřů, o čemž svědčí triumf ve Svitavách z minulého kola. Kde jsou největší přednosti Pražanů?
“Zmínit musím kolektivní pojetí hry. Hrají hodně organizovaně na obou polovinách hřiště, v obraně dokonce v několika systémech, jak osobních, tak zónových. Pro nás to znamená nutnost eliminovat zahraniční sílu soupeře a podobně jako v druhém poločase s Levicemi se postarat o to, aby hosté skoro nemohli skórovat. Pokud se nám to podaří, bude se nám lépe dýchat i v útoku.”

Na začátu týdne jsme přesvědčivě porazili Levice a postoupili do semifinále Alpe Adria Cupu, předtím jsme odehráli solidní partii v Nymburku. Jakou tendenci mají naše výkony?
“Paradoxní je, že sice jsme na tom špatně zdravotně, ale herní to není moc poznat. Na druhou stranu je potřeba říct, že naše hra hodně závisí na tom, co předvede Tomáš Vyoral, který při absenci Viktora Půlpána téměř nesleze ze hřiště. V každém případě je velmi pozitivní momentální přínos mladších hráčů, kteří konečně pochopili, o čem to je. Michal Svoboda, Michal Svojanovský, Josef Potoček nebo Tomáš Tkadlec splácí důvěru, kterou mají, chytili svoji roli. Pokud budou takto pracovat dál, bude to pro nás jedině dobře.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti