Upravit stránku
02. 01. 2024

Kolín vs. Beksa


K zápasové premiéře v novém kalendářním roce 2024 odcestují pardubičtí basketbalisté do nedalekého Kolína, kde budou chtít přiživit svoji naději na tabulkový posun vzhůru.

19. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BC Geosan Kolín (10/8) vs. BK KVIS Pardubice (7/11)
středa 3. 1. v 17:45 | Hala SOU Spojů

Honba Beksy za kýženým 8. místem po základní části pokračuje i čtyři kola před jejím závěrem.

Po předsilvestrovském kole, v němž jsme porazili Olomoucko a Písek podlehl v Opavě, už za Sršni zaostáváme jen o jednu jedinou výhru (byť naši situaci znevýhodňuje i horší vzájemná bilance s nováčkem NBL). "Za předchozí výhru nad Olomouckem jsem hrozně rád. Pevně věřím, že ještě více upevní naši morálku a motivaci, dál maximálně bojovat o skupinu A1," burcuje trenér Vanja Miljković. "Jiný cíl nemůžeme mít ani teď v Kolíně," okamžitě obrátil svou mysl z nedávné minulosti do blízké budoucnosti.

Geosan jsme v prvním vzájemném duelu, hraném v enteria areně v rámci 10. ročníku projektu Hrajeme spolu za Pardubice, přehráli naprosto suverénně 86:61 (nejvíce bodů: Brunk 23, Škifić 15, Vyoral 11, Potoček 11, Šafarčík 9... - Smith 27, Redparth 16, Goga 9...). Kolín však v následujícím období dokázal vyhrát 6 z deseti ligových zápasů a drží se v horní polovině tabulky, momentálně zaostává o jediné vítězství za třetím Ústím n. L. 

"Domácí mají velmi zkušený tým, který se prezentuje zcela odlišným stylem hry než náš předcházející soupeř. Zatímco Olomoucko hrálo agresivně, fyzicky, Kolín hraje pomalu, ale chytře," řekl o soupeři kouč Beksy.

"My musíme hned od začátku ukázat obrovskou energii, hrát podle tempa, které vyhovuje nám. Víme, že nás čeká utkání s velice kvalitním soupeřem, ale jsem přesvědčený, že když předvedeme ten nejlepší výkon, jakého jsme schopni, máme dobrou šanci v kolínské hale uspět," dodal Vanja Miljković.

Náročné utkání očekává i křídelník Josef Potoček. "Hrajeme venku, což je v NBL samo o sobě vždycky těžké," zdůraznil Pepíno. "Kolín je ve své hale hodně nepříjemným soupeřem, a proto se musíme maximálně koncentrovat hned na vstup do zápasu. Minule proti Olomoucku nám vyšel, ale předtím, v Ústí a s Nymburkem, jsme po několika minutách prohrávali dvouciferným rozdílem," zmínil velmi špatné starty na severu Čech (0:10) a proti dlouholetému tuzemskému hegemonovi (dokonce 2:17)! "Pokud se Kolín doma dostane do laufu, bývá pro soupeře hodně těžké vrátit se zpátky."

Na konci kalendářního roku se nám podařilo vyhrát dvě ze tří utkání. Co z toho předecházejícího, proti Olomoucku, bychom si měli přenést i do nadcházejícího duelu v Kolíně? "K poslední důležité výhře nad Olomouckem jsme si hodně pomohli bojovností i tím, že jsme hráli jako tým. Všichni jsme táhli za jeden provaz a právě tenhle faktor bude zásadní i v Kolíně. Věřím, že se tímto stylem budeme prezentovat i ve středu a znovu dokážeme zvítězit," míní Josef Potoček.

K veledůležitému středečnímu střetnutí bychom měli nastoupit v plné sestavě.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti