Upravit stránku
18. 12. 2020

Kolín vs. Beksa


Poslední předvánoční utkání Beksa odehraje v Kolíně, který ještě nedávno figuroval na třetí pozici, leč po třech porážkách v řadě klesl na průběžné šesté místo.

15. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BC Geosan Kolín (6/6) vs. BK JIP Pardubice (6/8)
sobota 19. 12. v 17:45

Oba soupeři mají na svém kontě shodně šest výher, ovšem Geosan odehrál o dvě utkání méně.

Ani jeden tým momentálně neprožívá výsledkově plodné období. Domácí basketbalisté vyhráli šest z prvních devíti utkání v sezoně, jenže aktuálně zapsali tři porážky v řadě, byť s nesmírně těžkými protivníky: s Nymburkem, v Opavě a naposledy v Praze. Beksa se bohužel nedokázala vypořádat s citelnými absencemi (kromě dlouhodobě zraněných Jakuba Merešše a Davida Škrance absentoval i lídr Tomáš Vyoral) a po porážce v Ústí n. L. nestačila ve své hale na svitavské Tury. "Myslím si, že z předchozího zápasu se Svitavami si musíme přenést agresivitu a nasazení, to bylo z naší strany dobré," myslí si přesto rozehrávač Michal Svoboda.

Kolín hraje většinu utkání v užší rotaci. Jeho jednoznačným lídrem je zkušený rozehrávač Adam Číž. "Podle čísel zažívá jednu ze svých nejlepších sezon," upozornil asistent trenéra Adam Konvalinka na Čížovy skvostné průměry 18,2 bodu + 7,1 asistence! "Kromě vlastního skórování hodně těží ze spolupráce s pivoty, jak z clony na balón s Machačem, tak ze spolupráce s Jelínkem a Skinnerem," řekl dále Konvalinka. "Adam Číž hraje skvěle. Je nebezpečný nájezdem i střelou, také dokáže připravovat svými asistencemi dobré pozice svým spoluhráčům," přidal svůj postřeh Michal Svoboda. "Je potřeba, abychom mu jeho hru znepříjemnili, aby nehrál v pohodě, protože potom dokáže rozhodovat zápasy."

Které další soupeřovy hráče pardubický asistent řadí mezi osové?

"Co se týče soupisky, Kolín celkově působí jako jedno z nejzkušenějších družstev celé soutěže. Českou osu, vedenou Čížem a Machačem, skvěle doplnili Skinner a Wallace," jmenoval produktivní zahraniční akvizice. Lee Skinner střádá 13,5 bodu + 8,6 doskoku (z toho 3,3 útočného!), Devante Wallace zapisuje dokonce 16,7 bodu. Z dalších hráčů křídelník Filip Novotný přispíva 13,2 bodu a prosazuje se i velezkušené podkošové duo David Machač (10,2 bodu)-Jiří Jelínek (9,4 bodu).

Kudy by měla vést cesta k našemu kýženému úspěchu? "Kde mají domácí podle mého názoru problém, to je návrat do obrany a doskok, například s USK propadli skoro o 20 doskoků," poukázal Adam Konvalinka na předchozí zápas Geosanu, v němž Kolín velmi strádal v soubojích o odražené míče: citelně oslabený USK jich získal o 20 více (48 - 28)! "A to jsou přesně klíče k úspěchu i pro nás. Chtěli bychom využít našeho rychlého přechodu do útoku - potřebujeme zrychlit a hlavně zpřesnit naši přechodovou fázi - a dominance na doskoku, jak na obranném, tak na útočném," doplnil asistent trenéra Scalabroniho.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti