Upravit stránku
15. 11. 2019

Kolín vs. Beksa


Posíleni perně vydřenou výhrou nad Svitavami odcestují pardubičtí basketbalisté do Kolína, kde budou v sobotu večer usilovat o své sedmé vítězství v letošním ročníku NBL.

10. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BC Geosan Kolín (2/7) vs. BK JIP Pardubice (6/3)
sobota 16. 11. v 17:45

Po vysoké porážce v Opavě byli fanoušci v očekávání, jak Beksa zareaguje ve středečním domácím derby s Tury.

"Tým zareagoval nejlépe, jak bylo možné, protože vstup do derby byl z naší strany možná až nad očekávání dobrý," připomněl asistent trenéra Adam Konvalinka počáteční uragán, díky němuž jsme po necelých dvou minutách vedli 10:0! "Paradoxně jsme pak dlouhou dobu tahali za kratší konec, ale koncovku jsme zvládli a troufnu si říci, že každá vydařená koncovka nám pomůže - i když si myslím, že je to tak 70 ku 30: člověk má na jednu stranu radost a dobrý pocit z výhry, ale zároveň je někde vzadu takový čertík, že teoreticky mohlo být jasno dříve," poukázal na skutečnost, že z až jedenáctibodového vedení jsme se zkraje druhé půle propadli do devítibodové propasti. Napínavý závěr jsme však zvládli a do Kolína odjedeme v dobré pohodě.

Geosan vstoupil do letošní sezony čtyřmi domácími zápasy - a všechny prohrál: postupně nestačil na Opavu, Děčín, Nymburk a Ostravi! Záhy však uspěl v Brně a poté doma překvapivě jasně smetl favorizované Olomoucko o 24 bodů!! "V několika úvodních kolech to vypadalo, že se Kolín bude pohybovat na chvostu tabulky, ale jeho výsledky v dalších zápasech mluví za vše. Překvapil hlavně výhrou nad Olomouckem, měl i další dobrá utkání, vždyť v minulých dvou zápasech s Ústím a USK prohrál až v koncovce, resp. v prodloužení. Očekáváme hodně těžký zápas," řekl dále Konvalinka.

Jednoznačnými ofenzivními lídry Kolína jsou rozehrávači Luka Igrutinovič s Adamem Čížem.

První zapisuje průměrně 20,2 bodu (+8,1 doskoku, trojky 41,7% - 10/24), druhý přidává 16 bodů (trojky 38,6% - 17/44) - oba navíc shodně rozdají 4,6 asistence na zápas! "Celá hra domácích je postavena na Čížovi, Machačovi a zahraničních hráčích, to je jejich základní osa," tvrdí Scalabroniho asistent. "Pokud jde o Igrutinoviče s Čížem, nesmíme je nechat jednoduše tvořit. Řekl bych, že to je podobný styl, jaký se snažíme vytvářet my: hra na dva ne úplně klasické rozehrávače, ale na dva hráče, kteří umějí dát hře myšlenku. V tom to mají oba týmy podobně postavené." Na útočné polovině hřiště se pravidelně prosazují i křídelník Benjamin Richardson (14,6 bodu, trojky 36% - 23/64) a pivot Filip Vukosavljevič (12,2 - trojky 43,8% - 7/16).

Pokud jde o Beksu, k dispozici by měli být všichni hráči, stejně jako v minulém duelu se Svitavami. A to není jediná podobnost: "V Kolíně se chceme prezentovat stejným způsobem, jakým jsme vstoupili do středečního domácího utkání se Svitavami, tedy rychlou, aktivní, agresivní, a hlavně jednoduchou hrou," doplnil Adam Konvalinka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti