Upravit stránku
12. 02. 2018

Kolín vs. Beksa


Své poslední utkání v základní části NBL odehrají pardubičtí basketbalisté v Kolíně. Cíl je jednoznačný: přidat čtvrté ligové vítězství v řadě.

22. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BC Geosan Kolín (10/11) vs. BK JIP Pardubice (15/6)
středa 14. 2. v 18 hodin

Beksa má v tomto týdnu pořádně našlapaný program, čekají ji tři zápasy v pěti dnech!

Ještě než se rozhoří líté víkendové boje o pohárovou trofej (web Českého poháru zde), je před námi derniéra základní části NBL.

S Kolínem jsme se v letošní sezoně utkali již třikrát a pokaždé jsme zvítězili. Teď se však musíme připravit na nesmírně odhodlaného protivníka, neboť Geosan nutně potřebuje zvítězit, aby přiživil naději na postup do nadstavbové skupiny A1. "Kolín je v situaci, kdy potřebuje vyhrát, a tomu bude nepochybně odpovídat i nasazení jeho hráčů," předesílá trenér Tomáš Bartošek.

Jak si oba soupeři vedou v závěru základní části NBL?

Beksa vyhrála třikrát v řadě, přičemž pokaždé nastřílela více než 92 a inkasovala méně než 79 bodů. Geosan je na tom z hlediska zápasové šňůry přesně opačně - třikrát v řadě prohrál, byť s velmi těžkými protivníky, dvakrát s Nymburkem a naposledy doma s Opavou 80:85 (nejvíce bodů: Pajovič 17, Skinner 14, Bakič 13, Číž 12, Šafarčík 12...).

Oproti nedávnému pohárovému dvojboji, který jsme s Kolínem absolvovali ve druhé polovině ledna, bude mít domácí kouč Pavel Beneš širší rotaci: po měsíční absenci se do sestavy vrátil křídelník Petr Šafarčík, s průměrem 13,4 bodu na zápas druhý nejlepší střelec Geosanu. Týmovým top-skórerem je Lee Skinner, jenž se pyšní double-double průměry 19,3 bodu + 10,8 doskoku!

Videostream na portálu TVCOM.cz:Sledujte zde
Online statistiky na webu ČBF:Sledujte zde

 

Tomáš Bartošek: Chceme vyhrát každé utkání

Kolín stále bojuje o posun do elitní skupiny A1, navíc se mu do sestavy vrátil jeden z klíčových mužů Petr Šafarčík. Byť jsme s Geosanem nedávno odehráli dvě pohárová utkání a obě jsme s přehledem zvládli, je třeba se připravit na soupeře, který bude mnohem odhodlanější než v Českém poháru?
"Jednoznačně! Z pohledu motivace domácích to bude úplně odlišné utkání. Kolín je v situaci, kdy nutně potřebuje vyhrát. Ano, nemá vše ve svých vlastních rukou - aby hrál v nadstavbě skupinu A1, musí se spolehnout i na výsledky ostatních zápasů, ale pro ně je prvotní nás porazit, další věci už nemůžou ovlivnit."

Jak konkrétně se to může projevit na palubovce?
"Vždycky, když se hraje proti soupeři, který je v podobné situaci, kdy musí vyhrát, je to těžší. Jiné to může být v tom, že domácí hráči si třeba vezmou střely, které by v jiných zápasech nebrali. Hlava je prostě nastavená tak, že už není kam uhnout. Buď je to může absolutně svázat, nebo naopak můžou jít do laufu - což my pochopitelně nebudeme chtít dopustit. My musíme být připraveni na to, že Kolín bude v té pro ně lepší variantě, o níž jsem mluvil, a tomu musí odpovídat i naše koncentrace na utkání."

S jakými plány půjdeme do zápasu?
"Chceme vyhrát každé utkání, ať je to s Nymburkem, Jindřichovým Hradcem, nebo teď s Kolínem. I my máme velkou motivaci, protože chceme jít do skupiny A1 v co nejlepší pozici. Pro utkání v Kolíně bude naším cílem hrát svoji hru, tedy velmi dobrou obranu, co nejrychlejší přechod do protiútoku a v postupném útoku být trpěliví, pečlivě si hledat prostor pro zakončení."

Budeme chtít odehrát co nejlepší utkání i s ohledem na další program, která nás čeka, abychom si před Hyundai FINAL 4 Českého poháru udrželi herní pohodu a sebevědomí?
"Samozřejmě. Víme, že nás o víkendu čeká jeden z vrcholů sezony a chceme na něj být maximálně připraveni. Teď se ale koncentrujeme na středeční zápas. Chceme vyhrát v Kolíně, mít i dobrý pocit z našeho výkonu a pak se teprve budeme soustředit na Český pohár."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti