Upravit stránku
19. 11. 2018

Kolaps


Téměř celý zápas prohrávali, aby pardubičtí basketbalisté po velkém obratu sahali v Kolíně po vítězství. V závěru však ztratili vedení o 10 bodů a padli o jediný bod...

11. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BC Geosan Kolín vs. BK JIP Pardubice 97:96
(35:28, 24:21, 21:26, 17:21)

"Dostali jsme spoustu bodů v prvním poločase, 59 je opravdu moc. Ve druhém poločase jsme předvedli kvalitnější výkon, ale nestačilo to. Utkání jsme ztratili v prvním poločase," smutnil trenér Levell Sanders. Celý tým zůstal po skončení zápasu skleslý před vlastní střídačkou. Aby ne, vždyť se dokázal vyhrabat z až 10bodové propasti do 10bodového vedení. Zásluhou povedené pasáže od 24. do 37. minuty, kterou ovládl šňůrou 21:40 (!), byl 3 minuty před koncem v dvouciferném trháku, ještě 100 sekund před koncem měl po přesné trojce Dwaynea Benjamina k dobru 9 bodů (87:96), jenže v koncovce přišel kolaps...

Průběh utkání

Od začátku měl navrch Geosan, který se prosazoval jak střelbou z dálky (v první čtvrtině trojky 5/8), tak hrou do vnitřního prostoru. Nám nefungovala výpomoc, rotace, soupeře jsme pouštěli do dobrých střeleckých pozic, a tak nebylo divu, že nám za 10 minut vysázel 35 bodů (s úspěšností střelby z pole 68% - 13/19)! Poté jsme zpevnili obranu a zrychlili přechodovou fázi, čehož výsledkem byl dílčí obrat na 40:41, nicméně domácí, vedeni produktivním duem Walton (do půle 18 bodů) - Thompson (15), kontrovali šňůrou 15:4 a vedli až o deset bodů (55:45).

Po přestávce navázal na svůj prvopoločasový všestranný výkon Viktor Půlpán, jenž měl svými koši a asistencemi velký podíl na našem návratu do utkání. O jeho výsledku pak rozhodla qž závěrečná čtvrtina. Do ní jsme vstoupili šňůrou 0:7 a po dlouhé době jsme vedli (80:82). 

Když pak mezi 34. a 36. minutou Evan McGaughey nasázel tři trojky v řadě, a záhy Viktor Půlpán natáhl naši šňůru na 0:11, zdálo se, že momentum zápasu je definitivně na naší straně - 83:93, do konce scházelo jen tři a čtvrt minuty. David Machač s Petrem Šafarčíkem sice snížili, ovšem úspěšně trojkující Dwayne Benjamin v předposlední minutě posunul náš náskok na 9 bodů (87:96). Pak přišly těžko uvěřitelné okamžiky, či spíše série chyb a špatných rozhodnutí. Po Šafarčíkově snížení minul těžkou trojku Donovan Jackson, vzápětí na druhé straně ze stejné vzdálenosti skóroval znovu Petr Šafarčík. Po našem time-outu, 69 sekund před koncem utkání, přišel zřejmě klíčový moment: vůbec jsme totiž nestihli vhodit míč do hry (porušili jsme limit 5 sekund!!!), a za to nás záhy nekompromisně ztrestal trojkou Purifoy - a rázem to bylo pouze o bod (95:96).

Ani následující útok jsme nezakončili střelou, když jsme pro změnu porušili limit 24 sekund na zakončení...

Míč si tak vzal do rukou Anthony Walton, v souboji 1 na 1 přehrál Dwaynea Benjamina a donesl míč do koše - 6 sekund před koncem stanovil konečný výsledek, neboť už jsme se ani nedostali k závěrečné, potenciálně vítězné střele. "V první půli nám chyběla energie," vypozoroval si Levell Sanders, jehož tým odehrál třetí utkání v pěti dnech. "Ve druhém poločase už to bylo lepší, ale Kolín střílel s velkou úspěšností, obzvláště těžké střely." Evan McGaughey doplnil: "Zápas jsme prohráli v první půlce, kterou jsme odehráli v křeči. Kolín hrál dobře na obou stranách hřiště. Oba týmy hrály tvrdě, ale Kolín byl odolnější, proto vyhrál."

Statistiky

Kolín spoléhal zejména na přísun bodů dvojice Alexander Thompson-Anthony Walton. První proměnil 7 z třinácti střel a vysázel 28 bodů, druhý 9 z třinácti střel a zapsal 26 bodů! V koncovce vzal klíčové střely Petr Šafarčík, jehož bodové konto nakonec narostlo na číslo 17 (trojky 3/8). Na naší straně bylo šest dvouciferných střelců, jimž kraloval Viktor Půlpán (19 bodů, z pole 8/17), efektivní výkon odvedl Kamil Švrdlík (13 bodů, z pole 6/8), skvělými trojkami se blýskl Evan McGaughey (12 bodů, trojky 4/5).

K úspěšnému výsledku nám nestačila ani převaha na doskoku (35 - 49, z toho útočné 12 - 18), naopak jsme měli více ztrát (6 - 12).

Kompletní statistiky na webu České basketbalové federace.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti