Upravit stránku
11. 03. 2019

Kohy: Zdobila nás bojovnost


Dělal, co mohl. 24 body si vylepšil své letošní střelecké maximum, leč ani výrazný příspěvek Ondřeje Kohouta nestačil k překvapivé loupeži z nymburské palubovky.

"Od tohoto výkonu se musíme odrazit," přeje si Ondřej Kohout

Co nám chybělo k tomu, kromě oněch 7 bodů ve skóre, abychom naše snažení dotáhli k senzační výhře?
"Já bych řekl, že nám chyběli asi ti tři hráči, co nám chybí... Nymburk má široký kádr, může hráče víc točit. Myslím si, že v závěru už nám trošku chyběly fyzické síly, což se odrazilo na detailech: dostali jsme pár lehkých košů po clonách, kdy už jsme na tom nebyli fyzicky tak dobře, abychom se včas dostali skrz clony, nebo abychom to vyběhli kolem nich. Jinak si myslím, že to, s čím jsme sem přijeli, i co se týče snahy a předvedeného výkonu, jsme splnili. Předvedli jsme maximum, jakého jsme byli v dané situaci schopni."

Chtěli jsme hlavně zastavit přechodovou fázi nymburských basketbalistů, což bývá alfa a omega úspěchu v zápasech s obhájci titulu. Výsledný poměr bodů, dosažených z rychlých protiútoků, zněl 18 - 15, s tím můžeme být spokojeni?
"Myslím, že jo. Hodně se to odvíjelo od našeho dobrého útoku, od volby střel, protože když máme dobrou střelu, k tomu dobře postavené hráče na doskok a zároveň zajištěnou obranu, soupeř se nedostává do nějakých větších přečíslení, že by šel sám na koš, nebo měl situace dva na jednoho, tři na jednoho. Tohle se nám dařilo, řekl bych, že v tomhle ohledu jsme zápas zvládli."

Poprvé v letošní sezoně jsi nastřílel více než 20 bodů. Vybavíš si nějaký moment, nějakou herní pasáž, kdy ses tzv. dostal do zápasu?
"Během druhé čtvrtky. V té první jsme víc prostřídali, bylo těžké udržet tempo, které nastavila základní sestava, ale postupem času jsme se do toho dostali, i já osobně. Ve druhé čtvrtině jsme dokázali dát pár balónů dolů pod koš, mně se podařilo tyhle pozice proměnit a tam jsem se dostal do pohody."

Všichni cítíme, že už potřebujeme vítězství, nicméně i předvedený výkon v Nymburku, navzdory těsné porážce, by nás měl povzbudit, vnímáš to tak?
"Stoprocentně! Myslím, že to byl jeden z našich nejlepších výkonů za poslední měsíc nebo dva, hlavně co se týče bojovnosti. Tohle je pro nás určitě pozitivní a budeme se od toho chtít odrazit do dalších zápasů."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti