Upravit stránku
20. 04. 2019

Kohy po druhé porážce


Neradostného hodnocení druhého čtvrtfinálového duelu na palubovce Olomoucka, který jsme ztratili o 11 bodů, se ujal pivot Ondřej Kohout.

Kohy: Musíme zlepšit obranu pick-and-rollu

Nastříleli jsme 91 bodů, což by venku za normálních okolností mělo stačit k vítězství. Kde byl tedy problém, nebo spíše problémy?
"Problém byl náš vstup do druhého poločasu. Myslím, že jsme začali trošku laxněji v útoku, kde jsme si neudělali dobré střelecké pozice, naopak jim se chytil Dunans, což bylo ale zapříčiněno naší špatnou obranou. Respektive nedokázali jsme vyřešit jednoduchou situaci pick-and-roll, kdy buď šel Dunans sám do koše, nebo shazoval míč na úplně volného pivota pod koš. Vlastně se dá říct, že nějakých pět, šest, sedm útoků v řadě si nás rozebírali jednoduchou dvojičkou. To se nám nemůže stávat."

Co konkrétně bylo špatně?
"Obrana pick-and-rollu je vždycky o všech pěti hráčích na hřišti. Na tohle si musíme dát pozor, protože podle mého názoru to více méně rozhodlo celý zápas."

V utkání číslo 1 nám Palyza s Douglasem nasázeli 51 bodů, dnes pro změnu Dunans s Pelkem 44. Bylo to i tím, že jsme se více soustředili na Palyzu s Douglasem?
"Stoprocentně. Myslím si, že celou první půli se nám dařilo řešit věci v obraně tak, jak jsme chtěli, pokud se týče obranných řešení u Lukáše Palyzy s Douglasem. Nicméně jak už jsem říkal: ten úsek na začátku druhé půle, kdy si Dunans dělal co chtěl, byl z naší strany jednoznačně špatný."

Nastříleli jsme 81 a 91 bodů, a byť jsme v útoku měli i horší úseky, na útočné polovině, zdá se, až takový problém nemáme. V play-off ale nemůžeme dostávat kolem 90, 100 bodů. Co nám chybí? Lepší koncentrace?
"Jednoznačně koncentrace, ta hraje roli vždycky. Pak je to taky o určitém systému řešení z pohledu obrany. Očividně nějaké věci vůbec nefungují, nějaké naopak ano. Olomoucko je vyloženě ofenzivně laděný tým, takže náš útok by neměl být problém, protože oni nemají žádnou extra silnou obranu, ale je to hlavně o naší obraně, o tom, abychom zastavili jejich klíčové hráče."

A za stavu 0 - 2 i o odhodlání a o touze...
"To je v play-off naprosto samozřejmé, o tom se vůbec nemusíme bavit!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti