15. 01. 2017

Klidná jízda

Exhibice. Pardubičtí basketbalisté, hrající třetí utkání v šesti dnech, vlétli na Jindřichův Hradec hned od startu ve velkém stylu a zvítězili téměř o 40 bodů!

19. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BK Lions Jindřichův Hradec 112:73
(35:12, 27:21, 30:12, 20:28)

Body: Pandula 22, Burnett 20, Wall 18 (+10 d.), Autrey 17 (+9 d.), Škranc 10, Švrdlík 9, Roub 6, Kotas 4 (+8 as.), Nečas 4, Kohout 2 - Lipkins 24, Šustek 13, Fait 9, Canty 8, Šoula 8, Dlugoš 5, Stegbauer 3, Brooks 2, Zuzák 1

Hráč utkání: Dušan Pandula
Diváků: 876

O naší jednoznačné dominanci nejlépe svědčí čísla.

Po první čtvrtině:
dvoubodové pokusy 80% (12/15) - 0% (0/7), body z rychlých protiútoků 9 - 0, body dosažené zpod koše 20 - 0

Po třetí čtvrtině:
dvoubodové pokusy 62,5% (25/40) - 18,9% (7/37), body z protiútoků 31 - 5, body po ztrátách 20 - 2, zpod koše 42:10!

Zatímco pardubičtí basketbalisté si pohodlně vytvářeli volné střelecké pozice jak proti osobní, tak proti zónové obraně Lions, které většinou s jistotou proměňovali, hosté si proti agresivní obraně Beksy málokdy vypracovali solidní pozici k zakončení. Beksa navíc předvedla smršť rychlých protiútoků - mnohdy zakončených snadným košem ve 4. či 5. sekundě útoku - a na palubovce téměř po celé utkání jednoznačně vládla.

Klíčový úprk se nám povedl hned na začátku: po šňůře 14:0 jsme vedli 16:3 a v 9. minutě po přesné střele Davida Škrance se rozdíl ve skóre přehoupl přes dvacetibodovou hranici (29:9). "Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, dodržovali jsme herní plán," chváli tým jeden z trenérů Tomáš Bartošek.

A i nadále to šlo "jako na drátkách". Na startu druhé čtvrtiny sice Lions nastříleli prvních 6 bodů, jenže záhy se vše vrátilo do starých kolejí. Ondřej Kohout v 19. minutě posouval stav již na 60:27, na konci 26. minuty už jsme pokořili 80bodovou hranici (!) a po 27 minutách, po dvou rychlých trojkách Domineze Burnetta a Dušana Panduly, jsme odskočili již na 88:43!!! Stovku trefil 8 minut před koncem Kamil Švrdlík a v tu chvíli jsme vedli maximálním rozdílem, o nevídaných 53 bodů - 100:47!!!

V závěrečné pasáži přece jen přišlo určité polevení a jindřichohradečtí basketbalisté, hlavně díky šesti proměněným trojkám, zaznamenali v poslední čtvrtině 28 bodů, což ovšem vůbec nic nezměnilo na suverénním triumfu Beksy. "Velmi nám pomohlo brzké vedení, které stále rostlo. Dobře jsme se vyrovnali i se zónou hostů. Jsme rádi, že se herní zátěž rozložila na všechny hráče. Velkým pozitivem je, že Martin Roub mohl odehrát tolik minut, které jsou pro něj ohromným přínosem," řekl dále Tomáš Bartošek.