Beksa splnila roli favorita, porazila poslední Brno bezmála třicetibodovým rozdílem... a po jediném dni volna půjde na Nymburk! Už v pátek v hale Dašická.

(15:12, 25:11, 23:18, 22:17)

Body: Pandula 14 (+4 as.), Švrdlík 14, Sanders 13 (+4 as.), Škranc 12, Příhonský 8, Půlpán 8, Wall 6, Šoukal 4, Nečas 4, Kotas 2 (+4 as.) - Cumberbatch 19, Egwuonwu 14, Zachrla 5, Nehoda 5, Norwa 4 (+17 d.), Šmíd 4, Prachař 4

Hráč utkání: Levell Sanders
Diváků: 811

První tři minuty, to byl pořádný fičák: právě jen 179 sekund, během nichž přesně zakončovala z rychlých protiútoků i v přechodové fázi, stačilo Bekse k úvodnímu trháku 12:0!!! "Sestava, která nastoupila, měla několik skvělých momentů, co se týká přechodové fáze," ocenil trenér Dušan Bohunický povedený nástup svého týmu. Brno, jemuž citelně scházeli zranění Michal Šotnar, Jaroslav Prášil a Jan Kozina, čekalo na první body až do poloviny 5. minuty, ovšem záhy využilo poklesu tempa svých hostitelů a na přelomu první a druhé čtvrtiny se přitáhlo na rozdíl jediného bodu (15:14).

Pardubičtí ale znovu nakopli motory, vyhráli zbývající pasáž první půle 25:9 a ve třetí čtvrtině dostali zápas definitivně pod svou kontrolu. A na pořad dne přišlo i několik oku lahodících akcí: alley-oopy zakončovali Kamil Švrdlík a hned dvakrát po přihrávkách Levella Sanderse i David Škranc. Alley-oopy Davida Škrance si můžete vychutnat v BeksaTV. Rozdíl ve skóre narostl ke třiceti bodům a vše završila přesná trojka Josefa Příhonského téměř se závěrečným klaksonem.

"Z našeho pohledu jsme navázali na to, co jsme chtěli. Jen mě mrzí momenty, kdy jsme laxností ztratili míč, místo abychom třeba jasně zakončili přesilovou situaci," viděl kouč Beksy i nedostatky. "Jinak jsem rád, že se zapojili někteří hráči, kteří v předchozích zápasech nehráli, ale opakuji: musí potvrzovat, že dokáží hrát i ve vyrovnaných zápasech a ne jen když vedeme o 20 bodů," doplnil Dušan Bohunický.

Žádný z jeho svěřenců neodehrál více než 22 minut, nejvytíženějšími muži byli Radek Nečas (21:26 min.) s Kamilem Švrdlíkem (21:23 min.). Druhý jmenovaný byl top-skórerem svého týmu se 14 body, když proměnil 5 ze 7 střel z pole a 4 z 8 trestných hodů. Stejné číslo v kolonce bodů měl i Dušan Pandula, téměř neomylný při střelbě: dvojky 1/1, trojky 2/3, trestné hody 6/7.

V brněnském týmu se dokázalo výrazněji prosadit pouze duo amerických posil, Andel Cumberbatch a Paul Egwuonwu zaznamenali dohromady 34 bodů, tedy téměř 60% všech bodů mmcité.