Upravit stránku
06. 12. 2017

Klíčem byl začátek


Utkání 11. kola Kooperativa NBL mezi Beksou a Kolínem hodnotili trenéři Tomáš Bartošek s Pavlem Benešem a hráči Jiří Welsch s Adamem Čížem.

Echo tiskové konference

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
"Klíčová byla naše obrana a náš vstup do zápasu. Velmi jsme se koncentrovali na obranu, dobře jsme si pomáhali a soupeř měl těžké střely. Díky tomu jsme už v prvním poločase získali náskok kolem 20 bodů. V utkání jsme si velmi dobře posouvali míč, někdy jsme to až trošku přeháněli a zpod koše ještě hledali další volné hráče, ale to je známka toho, že si tým rozumí a chce si vyhovět."

Jiří Welsch (hráč BK JP Pardubice):
"32 minut jsme hráli velmi dobře a měli jsme zápas naprosto pod kontrolou. Pak kombinace našeho polevení a toho, že Kolín se trochu uvolnil a začal dávat střely, zapříčinila, že se hosté vrátili do zápasu, ale závěr jsme si pohlídali. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě."

Pavel Beneš (trenér BC Geosan Kolín):
"Utkání jsme samozřejmě prohráli už v první polovině, kdy jsme dostali 40 bodů a vstřelili pouze 20. Nevstoupili jsme do zápasu dobře, dostávali jsme jednoduché koše, když jsme nepokryli elementární kombinace domácích, a to nás stálo 20bodovou ztrátu. Druhým faktorem je 50 bodů, které jsme inkasovali z vymezeného území, to je strašná spousta bodů, takto se nedá vyhrát. Myslím, že jsme neodvedli to, co jsme mohli odvést."

Adam Číž (hráč BC Geosan Kolín):
"Řekl bych, že oproti minulým zápasům jsme do toho dnešního šli s bojovností, s čímž jsme předtím měli menší problém. Už je na nás znát, že hrajeme 10. zápas venku, není to nic příjemného. Dobře jsme se s tím dnes prali, ale bohužel nám utekl začátek. Mockrát jsme zahodili koš zpod koše, což se nám s takovým soupeřem, jakým jsou Pardubice, samozřejmě vymstilo. Domácí nám rychle odskočili a v tomto duchu se pak hrál celý zápas. Na konci jsme se přiblížili na 13 bodů, ale bylo to málo. Celkově to pro nás byla škola basketbalu: když Pardubice potřebovaly zabrat, tak zabraly a vyhrály o 20 bodů."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti