Upravit stránku
15. 12. 2016

Každý koš pomáhá


Adventní čas pomalu vrcholí a to je vhodná příležitost podat pomocnou ruku těm, kteří to nejvíc potřebují. 

Takovou myšlenku mají i kluby Kooperativa NBL, které se ve druhé polovině prosince zapojí do tradiční basketbalové sbírky Každý koš pomáhá. Letos navíc s velmi příjemnou novinkou. Spojily se totiž síly hry pod bezednými koši a Konta Bariéry.

Společná charita českého basketbalu a České televize Každý koš pomáhá, která se tradičně opírá o kluby Kooperativa NBL a basketbalové fanoušky, nemění nic na svém cíli ani cestě, jak k němu dojít. Ve vybraném domácím zápase přispěje klub částkou 100 Kč a hráč 10 Kč za každý svůj bod. Letos jde vstříc pomoci s novým parťákem, s čímž souvisí i změna formátu dárcovské SMS. Ta má nyní tvar DMS SPORTBEZBARIER a zasílá se na číslo 87 777.

„Každý rok KKP pomáhá konkrétním lidem. V letošním roce jsme společně s nadací Konto Bariéry vybrali opět dva příjemce daru. Konto Bariéry je nadace s vysokým společenským kreditem, která dlouhodobě pomáhá handicapovaným. Pro naši pomoc v rámci projektu KKP je důležitá transparentnost a nejvyšší míra společenské odpovědnosti. Spolupráce s Kontem Bariéry nám dává jistotu,“ představil novinku předseda Asociace ligových klubů Tomáš Kotrč.

„Jsem ráda, že ve spolupráci s basketbalovou federací se do našeho projektu Sport bez bariér zapojili aktivní a zdatní sportovci, aby upozornili na lidi, kteří v životě měli méně štěstí. Každý koš pomáhá podpoří úžasné mladé ženy, které statečně bojují se zdravotním postižením. Od Konta Bariéry díky této sbírce získají nezbytné zdravotní pomůcky – nový aktivní vozík a speciální ortézu na ruku. Taková pomoc těší nejen mě, ale určitě i basketbalisty v celé republice, kteří se do povedené akce zapojili,“ otevřela Božena Jirků, výkonná ředitelka Konta Bariéry, téma příjemců pomoci.

Věříme, že nejen basketbaloví profesionálové, ale i hráči na nižších úrovních a fanoušci, budou společně vybírat finanční prostředky. Pomohou tak Janě Hanové , která je uvázána na invalidní vozík a po zhoršení zdravotního stavu potřebuje nový mechanický vozík a Míše Švajdové, která se zotavuje po úrazu, který utrpěla po střetu s tramvají v Praze na Florenci a potřebuje speciální rehabilitační pomůcky.

„KKP je již desátým rokem nedílnou součástí nejvyšší mužské basketbalové ligy. Zřídka se v českém sportovním světě jednoho projektu dobrovolně účastní všechny kluby nejvyšší soutěže. Navíc aktivně spolupracuje a nemalou částkou k celkovému výtěžku KKP přispívá také generální partner ligy,“ potvrzuje Kotrč, že i letos se po loňské premiéře do pomoci zapojí generální partner Kooperativa NBL, pojišťovna Kooperativa.

V rámci statistiky ukazující na atraktivitu hry Kooperativa Faktor přispívá Kooperativa do společného banku peněz 500 Kč za každou smeč a 1 000 Kč za každý alley-oop. A pozor! To i v rámci prosincové Kooperativa NBL All Star Game, kde se to efektními kousky jen hemží. Právě na závěr basketbalové show 29. prosince v Děčíně bude předán šek s vybranou částkou. V loňském roce pomohl Kooperativa Faktor navýšit pomoc téměř o 80 000 Kč.

„Svým přístupem všichni účastníci prokazují dlouhodobě vysokou míru solidarity a dokazují, že jim nejsou lhostejné osudy ostatních,“ ocenil na prahu 11. ročníku společnou snahu Tomáš Kotrč.

První celky už se do akce zapojí v aktuálním kole o nadcházejícím víkendu. Společně můžeme začít sledovat, jak přibývají prostředky, které pomohou zkvalitnit život těm, kteří to nejen o Vánocích potřebují.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti