Upravit stránku
05. 04. 2022

Každé derby je důležité


Vítězná tečka. Beksa završila nadstavbovou část Kooperativa NBL cenným vítězstvím na palubovce Královských sokolů v poměru 82:76, k němuž 20 body přispěl křídelník David Pekárek.

Peky: Výhry v derby si hodně ceníme

Máme za sebou další velmi napínavý zápas, tentokrát s dobrým koncem pro nás. Spousta věcí šla dlouho proti nám: nedobrý zdravotní stav a vlivem toho značně okleštěná sestava, krajně nepovedený vstup do utkání, vyloučení Petra Šafarčíka... Jak složité bylo udržet si během zápasu pozitivní nastavení mysli?
"No, bylo to určitě obtížné. Vůbec jsme nezachytili začátek zápasu a pak ani začátek druhého poločasu. Naštěstí jsme se vždycky dokázali udržet nějakým způsobem na dostřel a šňůru domácích relativně včas zachytit. Přijeli jsme v hodně okleštěné sestavě, navíc v závěru chyběl i Peca (vyloučený Petr Šafarčík - pozn. aut.), ale o to více si ceníme toho, že jsme i tak dokázali vyhrát."

V poslední době vůbec nezvládáme vstupy do zápasů: v Opavě jsme po třech minutách prohrávali 0:11, následně v Brně po devíti minutách 12:25 a v pondělním derby za 8,5 minuty 8:21... Čím si to vysvětluješ?
"Asi určitou nekoncentrovaností. Ztrácíme hodně míčů, například já jsem v Hradci ztratil hned na začátku asi tři balóny… Byly to úplně laciné ztráty, které daly domácím jednoduché koše, po kterých se chytili. Řekl bych, že to je hlavně naší nekoncentrovaností, což musíme v play-off rozhodně zlepšit."

S Královskými sokoly jsme dlouho prohrávali, opakovaně i dvouciferně, ale v průběhu třetí čtvrtiny jsme začali překlápět zápas na naši stranu. Našel bys nějaké konkrétní detaily, díky nimž se nám podařilo dojít si po přestávce pro výhru?
"Ve druhém poločase jsme zlepšili obranu, to bylo klíčové. Je potřeba říct, že domácím na konci trošku zvlhl střelecký prach, ale my jsme v obraně hráli lépe. Za první poločas nám dali 46 bodů a ve druhém jsme je udrželi na 30 bodech, což je proti Hradci, který je hodně útočně laděný tým, a navíc na jeho domácí palubovce, docela slušný počin."

Z pohledu tabulky a našeho umístění před play-off výsledek derby sice už nic neřešil, ale není pochyb o tom, že výhru jsme hodně chtěli a potřebovali. Jak moc nám vítězné derby pomůže směrem k play-off?
"Psychicky pro nás poslední zápasy nebyly lehké, čtyřikrát v řadě jsme prohráli, z toho třikrát v koncovce o dva body. Přitom to byly zápasy, které jsme mohli buď dotáhnout do prodloužení, nebo vyhrát, takže z psychického hlediska si vítězství v Hradci Králové opravdu hodně ceníme. Navíc to bylo derby a každé derby je důležité, ať už jeho výsledek hraje roli v tabulce, nebo ne. Pro nás - a věřím, že i pro naše fanoušky - je to každopádně hodně důležitá a cenná výhra."

Bodově jsi k ní přispěl velmi výrazně, počtvrté v letošním ročníku Kooperativa NBL jsi pokořil 20bodovou hranici. Velmi důležité byly trestné hody v závěru, v bouřlivé kulise jsi jich proměnil všech 7...
“Jo, tak bylo to derby, atmosféra tomu odpovídala. (pousmál se) Šestky na konci vyšly na mě a já jsem moc rád, že jsem je dokázal proměnit a pomoct týmu konečně dotáhnout vyrovnaný zápas do vítězného konce.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti