Upravit stránku
28. 11. 2023

Karolis Abramavičius


TISKOVÁ ZPRÁVA - Novým asistentem trenéra Vanji Miljkoviće, jenž na konci října převzal tým BK KVIS Pardubice coby hlavní kouč po rezignujícím Dinovi Repešovi, se stává litevský trenér Karolis Abramavičius.

Čtyřiatřicetiletý rodák z Prienai působil v nedávné minulosti mj. u litevských mládežnických reprezentačních výběrů: v pozici hlavního trenéra U18 a v asistentské pozici U20. Momentálně je hlavním trenérem týmu žen Litvy U16. Karolis Abramavičius podepsal v pardubickém klubu kontrakt do konce letošní sezony 2023/2024.

Vyjádření asistenta trenéra Karolise Abramavičiuse:

"To zásadní, co bych chtěl ke svému příchodu do Pardubicí říci, je fakt, že jsem velmi šťastný. Ano, jsem zde teprve krátce, ale od samého začátku se v klubu i ve městě cítím velice příjemně. Prioritní je pro mě samozřejmě načerpat v krátké době co nejvíce informací o týmu i o české lize.

Hodně komunikujeme s hlavním trenérem Vanjou Miljkovićem, jehož vnímám jako velmi oddaného basketbalu, takže se na naši spolupráci opravdu těším! Pardubický klub považuji za ideální místo pro práci a věřím, že společně budeme v této sezoně co možná nejúspěšnější."

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"Ihned po říjnové rezignaci Dina Repeši a následné dohodě s Vanjou Miljkovićem, který převzal tým do konce letošní sezony jako hlavní trenér, jsme začali velmi intenzivně řešit asistentskou pozici. Naším prvotním záměrem bylo oslovit a přivést českého trenéra, přičemž s nabídkou možné spolupráce byli osloveni rovněž trenéři z pardubického mládežnického klubu. I s ohledem na fázi sezony, v níž se momentálně nacházíme, kdy drtivá většina trenérů je vázána v jiných klubech, jsme však s nikým nedospěli k finální dohodě, a tak jsme obrátili naši pozornost směrem k zahraničním trenérům. Nejvíce nás zaujal Karolis Abramavičius, jenž v posledních letech působil u litevských mládežnických reprezentačních výběrů. Hned od prvního vzájemného kontaktu nám navíc dával najevo svůj obrovský zájem přijít do Beksy, což prokázal i tím, že se během několika dní dohodl na předčasném ukončení stávajícího kontraktu ve svém předcházejícím klubu. Karolisovi přejeme, aby co nejrychleji poznal náš tým i celou Kooperativa NBL a spolu s Vanjou vytvořil silnou trenérskou dvojici."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti