Upravit stránku
02. 09. 2017

Kamil Švrdlík z ME, díl 1.


Dva zápasy zatím odehráli čeští basketbalisté na mistrovství Evropy mužů. Beksa má na šampionátu svého zástupce v Kamilovi Švrdlíkovi.

1. zápas: Česko vs. Rumunsko 83:68

Kamil Švrdlík: 6 minut, 0 bodů, 0 doskoků

"Pro nás bylo strašně důležité, že jsme tento zápas zvládli hlavně v hlavě, protože jsme věděli, že jsme lepší než Rumuni, ale také jsme věděli, že ti hrají po 30 letech poprvé na mistrovství Evropy. Pro vývoj utkání bylo důležité, že jsme nezpanikařili po prvním poločase, kdy jsme několikrát dobře bránili, ale v posledních vteřinách jsme dostali nějakou volnou střelu nebo těžkou trojku.

"Do druhého poločasu jsme nastoupili se stejnou vervou, akorát jsme obranu dotáhli vždycky až do konce. Rumuni se pak trápili v útoku, naopak my jsme se dál prosazovali a vytvořili jsme si rozhodující náskok, který jsme udrželi až do konce."

2. zápas: Česko vs. Španělsko 56:93

Kamil Švrdlík: 30 minut, 9 bodů, 5 doskoků

"Samozřejmě jsme věděli, že Španělé jsou úplně někde jinde, že tento zápas pro nás asi nebude až tak moc řešit. Na druhou stranu, byl to zápas na mistrovství Evropy, proti několikanásobným šampiónům, tak jsme ho chtěli zvládnout se ctí.

"Řekl bych, že je škoda úvodu první čtvrtiny. Nevím, jestli jsme se soupeře zalekli, ale nechali jsme jim pár balónů, které byly 50 na 50, přitom tyhle míče měly být naše, protože jsme potřebovali nahradit nedostatek výšky a talentu nějakou bojovností. Ve druhém poločase to už z našeho pohledu bylo daleko lepší, ale i tak je konečný rozdíl hodně vysoký.

"Co se týče mě, samozřejmě jsem rád, že jsem si zahrál tak dlouho - vlastně poprvé na mistrovství Evropy jsem hrál tolik minut. Bylo to v zápase, ve kterém jsme dostali celkem "nášup", ale myslím, že jednou si na tohle utkání vzpomenu, že jsem si proti takovému týmu mohl celkem dost zahrát a že se mi i něco podařilo."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti