Upravit stránku
13. 01. 2020

Kamil po USK


Svůj druhý double-double v letošním ročníku Kooperativa NBL zapsal pardubický pivot Kamil Švrdlík. Na vítězství nad USK Praha se podílel 17 body a 10 doskočenými míči.

Zářil především v úvodní pasáži zápasu.

Nasázel prvních 9 bodů našeho týmu, v úvodních sedmi minutách byl jediným úspěšným střelcem Beksy!

Sovy jsme nakonec přetlačili 91:81. "Zvítězili jsme, takže nakonec můžeme říct všechno dobré, ale samozřejmě se to nevyvíjelo tak, jak jsme chtěli," přiznal Kamil Švrdlík, že šlo o nesmírně náročné utkání proti houževnatému soupeři.

Kamile, tak kde byl zásadní problém?
"V prvním poločase jsme hráče USK hodně pouštěli k útočným doskokům a oni tím získali sebevědomí, věřili si, že to tady půjde. V druhé půlce jsme jim znovu utekli, ale naší vlastní nekoncentrovaností jsme desetibodové vedení během minuty ztratili, takže oni byli ve hře o vítězství víceméně až do konce. Tím to pro nás bylo těžší: sice jsme vedli my, ale soupeř cítil, že by to mohlo jít. Za výhru jsme ale samozřejmě rádi."

Před zápasem se hodně mluvilo o doskoku jako o jednom z klíčových aspektů, nicméně v první polovině Pražané doskočili pod naším košem 12 míčů. Bylo to spíše o soupeřově aktivitě, nebo o nás?
"Řekl bych, že jsme si na to nedali pozor, asi bych mluvil o koncentraci. Doskok je důležitý v každém zápase. Mluvili jsme o tom, řekli jsme si to, ale pak jsme to moc neprováděli na hřišti. V některých případech se míče odrážely dál od obroučky, jindy jsme si zase dávali přednost při doskoku a kolikrát z toho byly jednoduhé koše pro USK."

Ve druhém poločase jsme se v této činnosti zlepšili, obecně jsme pozvedli naši hru. Co zaznělo ze strany trenérů o přestávce v šatně?
"Samozřejmě se mluvilo o doskoku. My jsme věděli, že nebráníme úplně špatně, ale nechávali jsme jim doskoky a druhé šance k zakončení, v tom byl problém. Jak už jsem říkal, dávali z toho snadné body, získávali sebevědomí a drželi se na dostřel. Ve druhé půlce jsme je sice utrhli, ale nikdy to nebylo na takový rozdíl, aby bylo jak se říká po zápase, pořád byli ve hře. Každopádně výhra se počítá a jsme za ni rádi."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti