Upravit stránku
31. 10. 2015

Kamil o úrodné čtvrtině i o fans


Ve velkém stylu rozjel sobotní zápas v Kolíně pardubický pivot Kamil Švrdlík. V úvodních osmi minutách nasázel 16 bodů!

Velkým dílem se zasloužil o to, že Beksa vstoupila do důležitého utkání na žhavé kolínské půdě přesně tak, jak si přála. Rychle vedla dvouciferným rozdílem a průběh zápasu po celou dobu kontrolovala.

Kamila Švrdlíka, v konečném účtování autora 19 bodů a 8 doskoků, jsme přímo v hale Geosanu Kolín krátce vyzpovídali.

Kamile, už jsi někdy prožil tak bodově úrodnou čtvrtinu, jakou byla v tvém podání ta první v Kolíně? Stoprocentní střelba z pole, stoprocentní trestné hody, celkem 16 bodů...
"Asi ne. Možná 10-12 bodů za čtvrtinu jsem někdy dal, ale 16 ne. Pomohl mi k tomu náš styl hry: hodně jsme to tlačili dopředu a dostal jsem se ke spoustě jednodušších košů. Do dalšího průběhu zápasu nám to možná pomohlo v tom, že tím, že jsem dával koše, se otevíraly další pozice, kluci dávali koše z dálky a udržovali jsme si větší náskok. Myslím, že dneska to bylo celkem v pohodě."

Přitom jsme do Kolína jeli s vědomím, že po porážce ve Svitavách už nechceme připustit další zaváhání. Jak důležitá byla z tohoto pohledu vydařená první čtvrtina, která mohla celý tým uklidnit?
"Většinou platilo, že když jsme dobře začali, tak jsme zápasy vyhrávali. Ve Svitavách jsme se s domácím týmem od začátku tahali, což zvlášť na venkovním hřišti není optimální. Můžou se "zbláznit" nějací dva střelci, kteří trefí i nějaké těžké střely, najednou se celý tým dostane do euforie a porazí nás. Lepší je mít náskok, být vpředu, a to se nám právě v Kolíně podařilo hned od začátku."

Čelili jsme mimo jiné nejlepšímu střelci celé ligy Bojanovi Bakičovi, jemuž jsme nedovolili podobné manévry, jaké předváděl v předešlých zápasech. Jaký jsi měl dojem z naší obranné hry?
"Celkově bych řekl, že jsme Kolín drželi na uzdě. Oni jsou doma nebezpeční, trefují se, ale z tohoto pohledu jsme to zvládli. Ve čtvrté čtvrtině jsme třeba dlouho nemohli dát koš, ale ani se proti naší obraně několikrát za sebou neprosadili, takže obrana byla hodně pozitivní."

Stejně jako ve Svitavách, i v Kolíně tým povzbuzovala početná skupina fanoušků v čele s Fan clubem. Jak si tým cení této podpory?
"Samozřejmě jsme moc rádi, že nás někdo přijede podpořit, že v hledišti vidíme i fanoušky v červeném. Je to super. Všichni jsme rádi, že fanoušci jsou hodně slyšet i na venkovních hřištích, a za to jim děkujeme!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti