Upravit stránku
28. 05. 2020

Kamil je ve finále!


Skvělá práce! Kamil Švrdlík si ve dvou úvodních kolech proklestil cestu do finále Kooperativa NBL 1 on 1 Challenge. To se uskuteční příští týden v Praze.

Po postupu ze základního kola (více čtěte zde: Kamil po postupu) dnes pardubický pivot zářil i v regionálním finále. V nabité konkurenci - Jamalovými soupeři v hale USK Praha byli domácí Ondřej Sehnal s Michalem Marešem, ústečtí Ladislav Pecka s Daliborem Faitem a domácí Ondřej Sehnal - vítězně zvládl úvodní tři souboje a velmi rychle si tak zajistil postup do celostátního finále!

Zatímco v základní části se hrálo do 5 bodů, v regionálním finále jich bylo třeba získat 7!

Vnímal Kamil Švrdlík nějaký zásadní rozdíl? "Myslel jsem si, že to bude horší," pousmál se. "Je jasné, že ke konci už trochu docházely síly, ale i díky tomu, že se podařily nějaké dvojky, nebo přišly nějaké fauly a střílely se trestné hody, zápasy nebyly až tak dlouhé. Fyzicky se to dalo zvládnout - mně to ulehčilo i to, že jsem vyhrál první tři zápasy a měl jsem jistý postup. Díky tomu se mi v další části hrálo úplně jinak, než kdybych musel bojovat o postup až do konce."

Ale pojďme popořadě po stopách Kamilova úspěchu...

"V prvním zápase už mě měl Láďa Pecka "připraveného", stačilo mu jenom jednou skórovat a vyhrál," připomněl Kamil, že na úvod dnešního klání ztrácel na ústeckého pivota 2:6 - leč krajně nepříznivý stav dokázal skvěle otočit na 7:6! "Vyhrabal jsem se z hodně velké jámy, to mi hodně pomohlo. Ve druhém zápase jsem pak Michalovi Marešovi (také 7:6) vrátil stejnou mincí porážku z minulého týdne, kdy mi dal vítěznou trojku do obličeje. Tyhle dva zápasy mi strašně moc pomohly, tak nějak jsem se uklidnil."

Definitivní klid přišel po třetím utkání. V něm byl Švrdlíkovým soupeřem Dalibor Fait, s nímž - stejně jako s Marešem - před týdnem těsně prohrál. "Na Faita jsem si věřil, říkal jsem si, že mě nemůže porazit dvakrát po sobě, což se taky potvrdilo," říkal po výhře 7:4. "Chtěl jsem samozřejmě vyhrát i poslední dva zápasy, ale ty už vůbec nic neřešily. To, z jaké pozice člověk postoupí, není až tak důležité," stručně okomentoval závěrečné porážky s Ondřejem Sehnalem (3:7) a Šimonem Ježkem (3:8).

Z postupu do velkého finále má pardubický zástupce pochopitelně velkou radost. "Jsem nadšený. Postup je postup, takže to musím hodnotit pozitivně," usmál se věčně dobře naložený pivot. "Mám šanci na celkové vítězství, ale pro mě je tahle soutěž prestižní i bez té výhry. 100 tisíc (tuto částku bere celkový vítěz - pozn. aut.) je sice krásná motivace, ale i kdyby se o nic nehrálo, chtěl bych celou soutěž vyhrát. A to je můj cíl!"

Držíme palce!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti