Upravit stránku
09. 04. 2018

Kamil a Pulpy před startem


Už jen na desítky hodin se počítá start čtvrtfinálové série mezi Beksou a Ústím n. L. Vyzpovídali jsme proto rozehrávače Viktora Půlpána a pivota Kamila Švrdlíka.

Pulpy: Chceme hrát ve vysokém tempu

Kromě vlastních tréninků se nyní zaměřujeme i na hru našeho čtvrtfinálového soupeře. Co ústecký tým charakterizuje?
"Mají pár kvalitních zahraničních hráčů, kteří jsou pro ně stěžejní, takže jsme se hodně bavili o nich, plus o Láďovi Peckovi, který je také jedním z tahounů Slunety. Zatím (do neděle - pozn. aut.) jsme mluvili hlavně o jednotlivých hráčích, do systémů Ústí jsme se ještě moc nedostali, to nás teprve čeká od dnešního dne."

Když si vzpomeneš na dva zápasy, které jsme se Slunetou hráli v základní části - byť je to už dost dlouho - co si z nich vybavíš?
"Že to oba byly hodně těsné zápasy, i když v tom domácím jsme o hodně vedli, ale pak jsme asi usnuli na vavřínech. Nechali jsme je rozehrát a zdramatizovali to. To teď nebudeme chtít dopustit, protože hlavně ústečtí cizinci jsou takoví laufoví. V utkání u nás se rozehrál Donald Robinson, u nich nám zase nasypal hodně trojek Spencer Svejcar, takže to nebudeme chtít opakovat. Víme, že tenhle tým není jenom o jednom hráči, ale že mají v týmu více hráčů, kteří se můžou chytit. Budeme si muset pohlídat, aby se někdo z nich nedostal do laufu."

Na pozicích rozehrávačů jsou Evan Singletary a Michal Šotnar. Jak se proti nim hraje?
"Singletary i Šotnar jsou hráči, kteří vedou svůj tým, dobře ho dirigují. Nevidím tam nic extra oproti jiným rozehrávačům, nicméně jak jsem řekl, jsou to kvalitní hráči, kteří už mají nějaké zkušenosti a bude potřeba si je pohlídat. Není to jenom o hráčích, kteří dávají hodně bodů, ale i o těchto rozehrávačích, kteří pro ně tvoří."

Co by měla být naše největší devíza v této sérii?
"Myslím si, že by nám mělo hrozně pomoct 10 super zápasů, které jsme odehráli v nadstavbové skupině A1. Zvlášť poslední zápasy byly hodně náročné, hráli jsme proti Nymburku a v Děčíně, oba jsme dokázali vyhrát. Průběh těchto utkání nebyl zrovna lehký, ale vždycky jsme se dokázali vrátit zpátky, což jedině pomohlo našemu sebevědomí. Budeme chtít tyto čtvrtfinálové zápasy odehrát ve vysokém tempu."

A nastolit ho hned od začátku...
(pousmál se) "Přesně tak, to je důležité!"

Jak je tým naladěn na start play-off?
"V sobotu jsme měli volný den, v neděli jsme se znovu sešli k týmovému tréninku. Vidím, že už se všichni hodně těšíme, přece jen je teď o něco delší zápasová pauza, než jsme byli v poslední době zvyklí. Všichni jsme už natěšení na play-off - začínáme doma, takže se určitě můžeme těšit na super atmosféru! Půjdeme do těchto zápasů naplno."

Kamil: Budu lítat

Čím se vyznačuje hra ústeckého týmu?
"Řekl bych, že jejich hra je hodně o individualitách. Dokážou vyhrávat, když se hodně daří třeba Donaldu Robinsonovi nebo Láďovi Peckovi. Nás porazili, když se jim hodně dařila střelba z dálky, takže i na to si musíme dát pozor."

Co naopak považuješ za naši výhodu?
"Myslím si, že jednou z našich zbraní by měla být přechodová fáze z obrany do útoku, někteří pivoti soupeře nejsou tak rychlí. Samozřejmě i rozdíl mezi tempem zápasů ve skupinách A1 a A2 by mohl být znát, ze zkušenosti vím, že než si druhý tým zvykne na vyšší tempo, tak to chvíli trvá, ale v žádném případě na to nemůžeme spoléhat."

Zmínil jsi, že přechodová fáze by měla být naší doménou. Budeš tedy sprintovat od koše ke koši?
(rozesmál se) "Budu lítat. Budu lítat, co to půjde."

Start loňského čtvrtfinále jsme zvládli velmi dobře, dvakrát jsme poměrně jasně přehráli Svitavy. Co pozitivního bychom si mohli přenést i do nadcházející série?
"Asi právě vysoké tempo hry, samozřejmě bychom chtěli nastavit co nejrychlejší tempo. Věříme, že máme kvalitnější tým a že tuto čtvrtfinálovou sérii zvládneme stejným způsobem, jako loni."

Jak bys popsal atmosféru v týmu krátce před startem play-off?
"Řekl bych, že jsme uvolnění, hodně se na to těšíme. Už týden jsme nehráli zápas. Konec skupiny A1 se nám vydařil, ale už se díváme dopředu a těšíme se na zápasy v play-off."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti