Upravit stránku
21. 11. 2023

Kameron Chatman do Beksy


TISKOVÁ ZPRÁVA - Novým hráčem na soupisce BK KVIS Pardubice je 27letý americký křídelník či podkošový hráč Kameron Chatman.

Rodák z Portlandu má za sebou nedávné úspěšné působení v české Kooperativa NBL. V sezoně 2022/2023 odehrál v dresu Basketu Brno celkem 41 zápasů (s průměry 16 bodů + 5,5 doskoku + 2 asistence, ve čtyřech utkáních proti Bekse zapisoval průměrně 17 bodů + 6,5 doskoku), po jejím skončení stihl nastoupit ještě k 6 zápasům v kanadském klubu Scarborough Shooting Stars (s průměry 13,8 bodu + 5,2 asistence).

Kameron Chatman podepsal v pardubickém klubu kontrakt do konce letošní sezony 2023/2024.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"O Kamerona jsme měli velký zájem již před začátkem letošní sezony. V jejím průběhu jsme na naše tehdejší jednání znovu navázali a jsme velmi rádi, že se nám podařilo najít společnou řeč. Jedná se o zkušeného hráče, již se znalostí nejvyšší české soutěže. Mezi jeho velké přednosti patří výborné čtení hry, má rovněž značný ofenzivní repertoár.

Přejeme si, aby Kameron v Bekse navázal na své velice kvalitní výkony z předcházejících sezon a pomohl týmu k posunu na pozice, kde bychom si ho jistě všichni přáli vidět. V těchto dnech paralelně probíhají intenzivní jednání o dalším posílení týmu."

Vyjádření hráče Kamerona Chatmana:

"Mám velkou radost, že se mohu stát pevnou součástí pardubického klubu. Zvolil jsem jej i díky vlastním  zkušenostem z minulé sezony, kdy jsem proti Pardubicím čtyřikrát hrál a vím, že jde o tým, jehož ambicí je patřit do špičky české ligy. Pevně věřím, že můj herní styl a mé výkony k tomu napomohou. Moje motivace je jasná: vyhrávat. Chci se soustředit na to, abych já sám i celý tým předváděl v každém utkání co nejlepší výkony, což by, doufám, mělo vést na konci sezony ke kýženému výsledku. Rád bych pozdravil i pardubické fanoušky. Dobře si pamatuji na výbornou atmosféru, jaká panovala při zápasech ve Sportovní hale Dašická. Nemůžu se dočkat, až si ji užiji v pardubickém dresu. Jsem připravený odevzdat maximum pro své spoluhráče, trenéry, ale i všechny fanoušky a celé město."

Kameron Jamal Chatman:
  • narozen: 1. 6. 1996 (Portland, USA)
  • výška: 201 cm
  • Váha: 98 kg
  • pozice: 3/4
  • číslo dresu: 3
  • kariéra: Michigan Wolverines (NCAA), Detroit-Mercy Titans (NCAA), Pinar Karsiyaka (Turecko), Limburg United (Belgie), Ovarense GAVEX (Portugalsko), Scarborough Shooting Stars (Kanada), Basket Brno, Scarborough Shooting Stars (Kanada), BK KVIS Pardubice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti