Upravit stránku
25. 09. 2018

K premiéře na sever!


Příprava je u konce, odteď se pojede naostro! Beksa vstoupí do nového ročníku Kooperativa NBL středeční předehrávkou 2. kola v Ústí nad Labem.

KOOPERATIVA NBL, PŘEDEHRÁVKA 2. KOLA:

Sluneta Ústí n. L. vs. BK JIP Pardubice
středa 26. 9. v 18 hodin

Oba soupeři se velmi dobře znají, vždyť spolu na jaře odehráli velmi napínavou čtvrtfinálovou sérii (4-3 pro Beksu).

A byť v hráčských kádrech Beksy i Slunety došlo k několika změnám, pardubický kouč Levell Sanders neočekává žádné převratné změny v herní strategii našich hostitelů. "Samozřejmě si velice dobře pamatujeme ústecký tým z minulého play-off. I když domácí částečně obměnili svůj tým, očekáváme, že jejich strategie bude podobná: jejich cílem bude pokusit se zpomalit hru, zabránit nám tvořit jednoduché situace v rychlých protiútocích, a naopak, hrát co nejvíce postupné útoky," podotkl Ell.

To však jeho tým nebude chtít dopustit.

Záměrem je, využívat vlastních silných stránek. "My budeme chtít hrát náš rychlý styl hry a skórovat co nejvíce snadných košů z protiútoků. Zároveň se ale potřebujeme vyvarovat míčových ztrát, jedním z klíčových faktorů také bude, abychom si pohlídali doskok, v němž je Ústí silné," doplnil pardubický kouč.

Jeho ústecký protějšek Antonín Pištěcký má momentálně k dispozici tři zahraniční akvizice. Křídelník Spencer Svejcar načne na severu Čech svoji druhou sezonu (v té loňské střílel 7,1 bodu), staronovou posilou je rozehrávač Michael Thompson, jenž v dresu Slunety zářil v sezoně 2016/2017, kdy průměrně skóroval téměř 15 bodů na zápas. Jediným nováčkem je tak další rozehrávač Jaytornah Wisseh. Důležitou roli v týmu bude mít nepochybně i podkošový navrátilec Pavel Houška.

Pardubičtí zatím nevědí, zda půjdou do utkání v Ústí v plné sestavě. Generálkou na první ostrý zápas nové sezony byl pro Beksu sobotní neúspěšný duel s MKS Dabrowa Górnicza (více čtěte zde: Neúspěšná generálka), v níž absentovali lehce zranění Donovan Jackson a Michal Svoboda. O jejich středečním startu se rozhodne v den utkání.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti