16. 05. 2018

K bronzu máme blíž

Ve čtvrtfinále ani v semifinále to nevyšlo, v sérii o 3. místo už ano. Beksa vstoupila do série o bronzové medaile domácím vítězstvím a nad Svitavami vede 1-0.

PLAY-OFF, O 3. MÍSTO:

BK JIP Pardubice vs. DEKSTONE Tuři Svitavy 71:65
(17:17, 22:17, 17:13, 15:18)

Stav série: 1 - 0

Body: Spearman 24, Kent 11, Švrdlík 10 (+12 d.), Pandula 8, Welsch 6, Kohout 5, Půlpán 4, Nečas 3 (+7 as.) - Slezák 20, Roseboro 13, Smithson 12 (+6 as.), Marko 7, Kerr 6, Jelínek 5, Petway 2

Hráč utkání: Brandon Spearman
Diváků: 713

Když se 12,5 minuty před koncem utkání Kamil Švrdlík přesně trefil ze střední vzdálenosti a zvyšoval rozdíl ve skóre na 14 bodů - navíc Tuři měli v té chvíli, na konci třetí čtvrtiny, na kontě pouhých 39 bodů - vypadalo to na poklidnou cestu za prvním bodem. Jenže, podobně jako v předchozích sériích, i tentokrát Beksa o slibný náskok přišla a definitivu získala až v závěrečné půlminutce, díky čtyřem úspěšným trestným hodům Brandona Spearmana. "V semifinále jsme takovéhle škaredé zápasy prohrávali, dnes jsme ho vyhráli," lakonicky konstatoval jeden z pardubických dvouciferných střelců Kamil Švrdlík.

První bodovou šňůru jsme natáhli na přelomu úvodních dvou čtvrtin - pasáž mezi 8. a 12. minutou jsme ovládli zcela jednoznačně 15:1 (i díky 8 bodům Brandona Spearmana) a otočili jsme průběžný stav z 9:16 na 24:17. Náš náskok mohl být ještě výraznější, kdybychom nemíjeli trestné hody a využívali tutové pozice ke skórování.

Místo navýšení rozdílu přišla rázná odpověď Turů, jejichž kontra-šňůru 2:12 završil přesně trojkující Pavel Slezák (15. minuta - 26:29). V závěrečných čtyřech minutách první půle jsme však zagresivnili obranu, což vyústilo v příznivý úsek 10:2, a když jsme po přestávce vyhráli pasáž od 22. do 28. minuty poměrem 12:1 (Jackson Kent 2 trojky), vedli jsme nejvýraznějším rozdílem (53:39).

I tentokrát jsme však umožnili soupeři, aby se vrátil do hry. Několik zbytečných ztrát a horší volba střeleckých pozic zapříčinily pomalý nárůst bodů na našem kontě, naopak Svitavy trefily rychle po sobě 4 trojky (Pavel Slezák 2, Brian Smithson a Jiří Jelínek 1) a rázem byly na distanc jediného koše (34. minuta - 60:58). Do vedení jsme je však nepustili, a to zejména zásluhou aktvivního Brandona Spearmana, jenž v poslednch třech minutách zapsal všech 8 bodů Beksy a udržel svůj tým vpředu.

Top-skórerem utkání byl Brandon Spearman, který sice nestřílel z pole s nijak vysokou úspěšností (dvojky 3/9, trojky 3/8), ovšem proměňoval klíčové trestné hody (celkem v zápase 9/11) a nakonec zapsal 24 bodů. Tury táhl křídelník Pavel Slezák,