Upravit stránku
03. 08. 2023

Jure Škifić do Beksy


TISKOVÁ ZPRÁVA - Prvním novým zahraničním hráčem na soupisce BK KVIS Pardubice pro nadcházející sezonu 2023/2024 je zkušený chorvatský power forward Jure Škifić. 

Pětatřicetiletý rodák z chorvatského Zadaru prošel mnoha evropskými kluby, za sebou má mj. úspěšná angažmá nejen v Chorvatsku, ale i ve Slovinsku, Rusku, Francii či v Polsku. V uplynulé sezoně 2022/2023 působil v polském GTK Gliwice, přičemž ve 30 odehraných zápasech průměrně zapisoval 10,1 bodu + 5,1 doskoku. V sezonách 2017/2018, 2018/2019 a 2021/2022 odehrál celkem 27 utkání ve FIBA Europe Cupu (Ostrów Wielkopolski - 2 zápasy s průměry 10,5 bodu + 4,5 doskoku, AEK Larnaka - 11 zápasů s průměry 13,1 + 5,1 doskoku a Legia Varšava - 14 zápasů s průměry 7,6 bodu + 4,4 doskoku).

Jure Škifić podepsal s pardubickým klubem jednoletý kontrakt.

Vyjádření trenéra Dina Repeši:

"Hráče na pozici 4 jsme vybírali dlouho a velmi pečlivě. Naší snahou bylo přivést zkušenějšího basketbalistu, nejlépe prověřeného zápasy ve FIBA evropských pohárech. Jure tyto uvedené aspekty splňuje. Prošel chorvatskými mládežnickými reprezentacemi, v dospělosti působil i v národním B-týmu a ve FIBA Europe Cupu nastoupil k bezmála 30 utkáním. Co se týče jeho individuální charakteristiky, není stejným typem hráče, jakým byl v minulé sezoně Mateo Čolak. Jure rád hraje i pod košem, přičemž také dobře střílí. Nějaké minuty může odehrát i na pozici 5, ale primárně k nám přichází na pozici 4, kde je velmi silný, včetně doskoku. S tím, že se nám podařilo přivést právě tohoto hráče, jsme velice spokojeni. V minulé sezoně nám na této pozici chyběla síla na doskoku i hra v dolním postavení. Pevně věřím, že Jure našemu týmu hodně pomůže."

Vyjádření hráče Jureho Škifiće:

"Pardubický klub jsem si vybral z více důvodů. Zásadní byly dva: vnímal jsem, že tým dělá v posledních letech pokroky, a také mě velmi oslovil velký zájem trenéra Repeši. V průběhu našich vzájemných rozhovorů mi podrobně vysvětlil, co ode mě očekává, jaká bude má role v týmu, s čímž jsem se naprosto ztotožnil. Mým cílem je být každým dnem lepší a lepší, předvádět co  možná nejkvalitnější výkony a pomáhat týmu k co nejlepším výsledkům. Nemůžu se dočkat, až si zahraji první utkání před pardubickými fanoušky. Pevně věřím, že jim budeme dělat radost, že vyhrajeme co nejvíce zápasů a že nás budou maximálně podporovat i v momentech, kdy se nám třeba nebude úplně dařit. Těším se na novou sezonu!"

Jure Škifić:
  • Narozen: 24. 7. 1988 (Zadar, Chorvatsko)
  • Výška: 204 cm
  • Pozice: 4/5
  • Číslo dresu: 14
  • Kariéra: KK Zadar (Chorvatsko), KK Borik Zadar (Chorvatsko), Zlatorog Laško (Slovinsko), KK Kvarner 2010 Rijeka (Chorvatsko), BC Novosibirsk (Rusko), Polski Cukier Toruň (Polsko), BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski (Polsko), Petrolina AEK Larnaka (Kypr), Saint Chamond Basket Valle Du Gier (Francie - ProB), Krka Novo Mesto (Slovinsko), Legia Varšava (Polsko), Tauron GTK Gliwice (Polsko), BK KVIS Pardubice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti