Upravit stránku
11. 10. 2016

Juniorská NBA i v Pardubicích


V pražské hale Královka byla dnes rozlosována Junior NBA league - basketbalová soutěž pro žáky ZŠ, která se premiérově bude hrát i v České republice.

Soutěž se po vzoru zámořské NBA uskuteční ve dvou konferencích a šesti divizích, rozdělených podle regionů.

Dnešní draft v Praze měly ve svých rukou dvě z nejvýraznějších postav české basketbalové historie, první a druhý čeští hráči ve slovutné NBA: Jiří Zídek a Jíří Welsch. Druhý jmenovaný je patronem celého projektu. "Je to projekt, který skutečně dává smysl," podotkl Jiří Welsch. "Není to akce zaměřená na hledání nového Welsche, Zídka, Veselého a Satoranského. Hlavním smyslem je dostat do pohybu další děti a zapojit do projektu celé školy."

Do Jr. NBA league v České republice se zapojí 30 škol, přičemž každá ponese název jednoho týmu NBA. Družstva budou složena z chlapců a děvčat ročníků 2005 a 2006. V základní fázi se odehrají tři turnaje, na které navážou konferenční finále, celá juniorská liga vyvrcholí závěrečným Final-4 v Praze na Královce.

Pět zástupců východočeského regionu bude působit ve Východní konferenci, konkrétně v Divizi D.

A jaké názvy klubů NBA jednotlivé školy ponesou?

Draft rozhodl o tom, že ZŠ Studánka Pardubice bude oblékat dresy Clevelandu Cavaliers, ZŠ Josefa Ressla Pardubice bude hrát v barvách Indiany Pacers, další pardubická ZŠ Polabiny 3 ponese logo Detroitu Pistons. ZŠ Přelouč Masarykovo náměstí bude hrát za Chicago Bulls a ZŠ Zámecká Litomyšl za Milwaukee Bucks.

Všechny tři turnaje Divize D v rámci základní skupiny, v nichž se týmy utkají dvakrát každý s každým, proběhnou v pardubické hale Dukla, a to ve dnech 20. října, 3. listopadu a 11. listopadu.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti