Upravit stránku
26. 01. 2023

"Jsme teprve v poločase"


Čtrnáctibodové výhry nad Spišskou Novou Vsí v úvodním čtvrtfinále Alpe Adria Cupu si váží, leč zároveň ji nepřeceňuje. Petr Šafarčík dobře ví, že na kýžený postup do FINAL FOUR je třeba dát razítko v odvetě na Slovensku.

"Jsme spokojeni, ale všichni cítíme, že rozdíl mohl být ještě vyšší," míní Petr Šafarčík

Peco, čtvrtfinále Alpe Adria Cupu se hraje systémem doma - venku, přičemž v případě nerozhodného zápasového stavu rozhodne o postupujícím poměr skóre z obou utkání. Jak z tohoto pohledu bereš naše vítězství o 14 bodů?
"Jsme spokojeni s bodovým rozdílem, který jsme si nahráli. Zároveň asi všichni cítíme, že mohl být ještě vyšší. Zápas bych rozdělil na určité pasáže. Začali jsme skvěle, okamžitě jsme si vytvořili dvouciferný náskok, když jsme rychle vedli 15:2. Myslím si, že bylo v našich silách, abychom utkání rozhodli už v prvním poločase. Cítil jsem, že se můžeme dostat přes 20bodový rozdíl, ale bohužel se nám to nepodařilo. Nechali jsme soupeře, aby se vrátil do zápasu."

 

Čímž hosté nepohrdli a nedlouho před přestávkou se přitáhli na rozdíl jediného bodu...
"Bylo vidět, že postupem času nabrali trošku víc sebevědomí. My jsme je na začátku opařili, ale pak jsme jim ho vrátili... Tohle by se nám v odvetě na Slovensku určitě vymstilo. Takže ano, rozdíl 14 bodů je fajn, ale rozhodně nás u nich nečeká nic lehkého, tahle výhra vůbec neznamená jistotu postupu."

 

Poměřili jsme se s lídrem slovenské ligy, který nedávno setnul i Levice, účastníka druhé fáze FIBA Europe Cupu. Z tvého pohledu, bylo toto utkání v něčem jiné, než zápasy v Kooperativa NBL?
"Já jsem právě čekal, že to bude fyzicky ještě náročnější. Podle videa, které jsme viděli v přípravě na utkání, na mě ten tým působil agresivněji. Musím říct, že oproti většině zápasů v naší lize to nebylo tak agresivní. Mohlo to být dané tím, že oni hrají přece jen v užší rotaci, takže asi nemůžou bránit nějak agresivněji. Spíš nás nechali hrát, ale o to víc nás mrzí nějaké ztráty míče nebo nedané koše, protože to nebylo způsobené tím, že by na nás nějak extra tlačili. Bylo to jenom našimi chybami. V útoku ale mají zajímavé individuality, které se v české lize jen tak nevidí, třeba rozehrávače Lopeze. Myslím si, že ten by zářil i u nás v lize, je to hodně zajímavý hráč."

 

Ty osobně jsi začal výtečně, ale velmi brzy, hned zkraje druhé čtvrtiny, ses dostal do problémů s fauly. Jak se ti hrálo s vědomím tří rychlých osobních chyb?
"Upřímně, už jsem z toho otrávený, protože tohle… (přemýšlí) Já se vždycky nějak připravuji na zápas, pak dobře začneme, s potřebnou energií… Vím, že je moje chyba, když si to já sám dokážu otrávit na základě nějakých rozhodnutí... Bohužel se to opakuje poměrně často. Už jsem se pak nedokázal úplně dostat zpátky do zápasu, šlo to i vidět, ale naštěstí to nebylo potřeba, protože kluci hráli dobře, za což jim děkuji. Jak říkám, z některých situací už jsem otrávený, ale musím se naučit s nimi lépe vypořádat. Už jsem zkušený hráč a budu se soustředit jenom na věci, které já sám můžu ovlivnit a změnit."

 

Po třech výhrách za sebou v Kooperativa NBL, k tomu jedné nad ligovým soupeřem v Českém poháru, jsme uspěli poměrně přesvědčivě i v Alpe Adria Cupu nad aktuálně nejlepším slovenským týmem. Hodně si výhry v této zajímavé konfrontaci vážíme?
"Je to opravdu zajímavé, protože oni vedou slovenskou ligu, z níž třeba Levice hrají FIBA Europe Cup, v němž postoupili ze základní skupiny do další fáze. Myslím, že pro náš klub a pro celou českou ligu je to dobrá vizitka. Jak už jsem ale říkal, nechci z tohoto vítězství dělat nějaké velké závěry, protože jsme pořád teprve v poločase této čtvrtfinálové série."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti