Upravit stránku
07. 12. 2020

Jsem rád, že patřím do rodiny Beksy


Jeho hlas všichni fanoušci Beksy velmi dobře znají. Pavel Rozsypal již druhým rokem působí v roli moderátora při domácích zápasech pardubických basketbalistů.

Současná situace, kdy se veškerá utkání hrají bez fanoušků, je i pro něj velmi atypická. "S fanoušky v zádech je to 100% lepší. Věřím, že se do hal brzy vrátí a budeme si utkání užívat společně," říká Pavel Rozsypal v následujícím rozhovoru.

V Bekse působíš jako moderátor při domácích zápasech druhým rokem. Pokud se ohlédneme za převážnou částí loňské sezóny, kdy diváci mohli do hlediště, jak se ti líbí atmosféra ve Sportovní hale Dašická?
"Atmosféra v hale s diváky je samozřejmě nesrovnatelně jiná, než v současné době bez nich. Hlavní "slovo" má fan klub Beksy. To jsou úžasní srdcaři, což dokázali i teď při posledním utkání s USK Praha, když svoji Beksu sledovali i přes okna haly z venkovního prostoru. V basketu je to asi ojedinělá a naprosto obdivuhodná záležitost. Určitě by ale stálo za to, aby se v hale zapojilo do fandění více diváků. Někdy se přece jen nechají strhnout v dramatických koncovkách utkání. Kdyby neměli rádi basket, nechodili by. Kdyby neměli rádi Beksu, nechodili by. Podpora svého týmu hlasitým projevem není žádná ostuda a věřím, že až se haly pro diváky otevřou, vytvoří nám všem skvělou atmosféru."

Až na několik úvodních zápasů se v letošní sezoně bohužel hraje bez diváků. Nakolik je to složité i pro tebe, coby moderátora?
"Určitě je to úplně jiné, komentovat utkání bez diváků. Je to trošku takový pocit, jako by tam byl člověk zbytečně. Ono to tak ale nefunguje, protože hráči i trenéři, stejně tak i třeba rozhodčí na některé informace reagují. Ale sport je především pro diváky a bez nich je to hodně smutné."

Co tě na moderování basketbalu nejvíce baví?
"Když jsem dostal nabídku od Beksy na moderování domácích utkání, udělalo mi to opravdu velkou radost. Veškerá činnost klubu má jasná pravidla a "hlavu a patu". Velmi mě potěšilo přijetí od lidí, mě jako Hradečáka v Pardubicích. Naštěstí ty městské "třenice" jsou basketbalovým fanouškům cizí. Prostě se projevuje, že basketbal je sport inteligentních lidí, včetně fanoušků. Na jednotlivá utkání se moc těším, i na setkání s fanoušky, se kterými jsem měl tu čest se poznat. Basket jsem v minulosti hrál, 20 let jsem působil jako rozhodčí, z toho 15 let v nejvyšších soutěžích. Moderování jsem si vyzkoušel čirou náhodou na mistrovství ČR dorostenek v Hradci Králové, kde tehdy zvítězil Žďár nad Sázavou, v jehož sestavě figurovala například Eva Vítečková. Je to pro mě způsob, jak zůstat ve spojení s basketbalem. Dělat třeba komisaře je také způsob, jak zůstat u basketu, ale určitě ne pro mě." (pousmál se)

Občas se zaskvíš nějakou vtipnou hláškou, jedná se vždy o improvizaci?
"Vtipné hlášky... Ty dost dobře připravit nejdou, vyplyne to ze situace. Občas se něco povede a můžu být jen rád, že to pobaví nejen mě."

Už jsi zmínil, že s fanoušky v zádech se ti moderuje lépe. Co bys vzkázal pardubickým příznivcům v této nelehké době?
"S fanoušky v zádech je to 100% lepší. Člověk se musí i více soustředit, každý "přeblept" lidé velmi vnímají, takže se jim každý moderátor snaží předejít. Věřím, že se diváci do hal brzy vrátí a budeme si utkání užívat společně. Přeji všem velkou míru trpělivosti, zůstaňte věrni basketu, zůstaňte věrni Bekse. Oslavte v klidu a pohodě vánoční svátky se svými nejbližšími, ať se vám daří v následujícím roce 2021. Určitě bude lepší než ten letošní. Jsem rád, že patřím do téhle rodiny."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti