09. 03. 2016

Jsem hrdý na celý tým, chválil trenér

Utkání 37. kola Kooperativa NBL mezi Beksou a Ústím n. L. (89:61) hodnotili trenéři Tomáš Bartošek s Martinem Stavělem a hráči Josef Potoček s Janem Jiříčkem.

Ohlasy z tiskové konference:

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
„Nám se podařil vstup do zápasu, 31 bodů za 1. čtvrtinu je výborné. Zmínil bych ale hlavně 16 a 13 bodů, inkasovaných v první a druhé čtvrtině, kdy jsme velmi dobře bránili a nutili jsme soupeře k velmi těžkým střelám, ke ztrátám. Naopak sami jsme využili rychlé protiútoky, dali jsme mnoho jednoduchých košů a to dalo ráz celému zápasu. Hrozně důležité bylo, že se nám podařil vstup do 3. čtvrtiny, protože to je takové trošku krizové místo, kde občas vypadneme z role. Dneska jsme to zvládli a pak už jsme utkání dohráli s přehledem, se sebevědomím jak v útoku, tak i v obraně. Jsem hrdý na celý tým, protože jsme nebyli v jednoduché situaci, a jsem hrozně rád, jak to kluci zvládli, jak se s tím poprali. Věřím, že takhle pojedeme dál v dalších zápasech.

Martin Stavěl (trenér Slunety Ústí n. L.):
„Pardubice vyhrály zaslouženě. Já jsem měl v hlavě před tímhle utkáním různé scénáře, co se asi tak může hráčům obou týmů honit v hlavách. Věděl jsem, že Pardubice budou chtít a půjdou vítězství naproti, protože prohrály v Ostravě, my jsme měli za sebou před dnešním utkání skvělé vítězství v Prostějově. Bohužel se oba dva tyto faktory v hlavách hráčů zkombinovaly. Hráči si asi mysleli, že to nějakým způsobem půjde samo, přestože jsme se samozřejmě bavili o tom, že zápas v Prostějově, vítězství v Prostějově už je dávno historie. Nestalo se… My jsme dneska absolutně neměli co nabídnout, Pardubice nás přehrály od začátku, vlastně od 2. do 40. minuty, úplně ve všem. Ráz utkání dala už 1. čtvrtina, kdy jsme dostali 31 bodů, což je samozřejmě šílené. Nic nám nevycházelo, nebyli jsme schopní se prosadit, nikdo nechtěl najet, nikdo nebyl agresivní. Zejména se dělo to, co se nám děje většinu zápasu letošního ročníku: úplně hrozně jsme hořeli na doskoku, na obranným doskakování. Dovolili jsme Pardubicím 17 útočných doskoků, to je 17 útoků navíc - v kombinaci s našimi ztrátami a při dnešním procentu úspěšnost střelby v podstatě výsledek nemohl vypadat jinak. Do toho se v 1. poločase extrémně dařilo Autreymu, který si s naší obranou dělal, co chtěl, navíc mu padaly dvojky, trojky, nájezdy. Pardubice nám dneska absolutně nedaly šanci, my jsme nepředvedli ani sebemenší záchvěv toho, že bychom zápas nějak zdramatizovali, že bychom mohli mít nějakou malou šanci.“

Josef Potoček (hráč BK JIP Pardubice):
„Byli jsme hodně rychlí do protiútoků, dávali jsme snadné koše a v první půli se nám hodně dařila střelba za 3 body, to bylo zlomové. Ve 3. čtvrtině jsme maličko polevili, ale kouč si vzal time-out, uklidnil nás a konečně jsme zase začali normálně hrát.“

Jan Jiříček (hráč Slunety Ústí n. L.):
„Od nás to byl šílený výkon, oproti zápasu v Prostějově to bylo jako den a noc. Nevím, co k tomu víc říct… Je to nějaké tři, čtyři dny od zápasu v Prostějově a vypadáme jak kašpaři… Teď se musíme soustředit na nedělní utkání se Svitavami.“