Upravit stránku
10. 08. 2023

Joey Brunk do Beksy


TISKOVÁ ZPRÁVA - Podkošovou sestavu BK KVIS Pardubice pro nadcházející sezonu 2023/2024 rozšiřuje americký pivot Joey Brunk.

Pětadvacetiletý, 211 cm vysoký rodák z Indianapolis, absolvent Ohio State University, má za sebou premiérovou sezonu v Evropě, kterou strávil v dresu polské Toruně. V tamní nejvyšší soutěži EBL odehrál všech 30 zápasů, v nichž průměrně trávil na palubovce 24,5 minuty a zapisoval 10,1 bodu + 6,5 doskoku. S průměrnou validitou 13,4 patřil k nejužitečnějším hráčům svého týmu.

Joey Brunk podepsal s pardubickým klubem jednoletý kontrakt.

Vyjádření trenéra Dina Repeši:

"O Joeym jsme přemýšleli už před rokem, když skončil na Ohio State University. Tehdy jsme se rozhodli angažovat Roberta Rikiće, ale Joeyho, který nakonec odešel do Polska, jsme i nadále pečlivě sledovali. Bylo otázkou, zda svou výkonnost prokáže ve své první evropské sezoně, navíc v tak silné soutěži, jakou je polská EBL. Za Toruň odehrál všechna ligová utkání a mohu říci, že se prezentoval velice kvalitními výkony. Drží si vysoké procento střelby z pole, je velmi aktivní na doskoku, hodně rád běhá do rychlých protiútoků. Zároveň jsem přesvědčen, že ve svém věku má stále značný prostor ke zlepšení. S angažováním Joeyho jsme moc spokojeni. Pevně věříme, že i v dresu Beksy naváže na své předcházející úspěšné působení v Polsku, kde jednoznačně ukázal, že na této úrovni může být nesmírně platným hráčem."

Vyjádření hráče Joeyho Brunka:

"Jsem opravdu nadšený, že se mohu připojit k pardubické organizaci, zájmu klubu si velmi vážím. Otevírá se mi možnost zahrát si nové soutěže - Kooperativa NBL i FIBA Europe Cup, což považuji za skvělou příležitost. Moc se těším na novou zkušenost. Mám za sebou skvělou letní přípravu a v příštích dnech na ni navážu v Pardubicích. Jsem připravený každý den extrémně tvrdě pracovat, abych celému týmu co nejvíce pomohl a byl jeho platnou součástí. Rád bych touto cestou poprvé pozdravil i fanoušky. Pro mě osobně je basketbal velkou vášní a už jsem slyšel, že stejní jsou i pardubičtí příznivci. Pevně věřím, že nás čeká zajímavá, vzrušující sezona. Brzy se uvidíme!”

Joey Brunk:
  • Narozen: 13. 11. 1997 (Indianapolis, USA)
  • Výška: 211 cm
  • Pozice: 5
  • Číslo dresu: 50
  • Kariéra: Butler Bulldogs (NCAA - 2016/2017 až 2018/2019), Indiana Hoosiers (NCAQ - 2019/2020), Ohio State Buckeyes (NCAQ - 2021/2022), Twarde Pierniki Toruň (Polsko), BK KVIS Pardubice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti