20. 12. 2017

Jistý postup do čtvrtfinále

Podle očekávání. Beksa potvrdila roli velkého favorita, v Českém poháru i podruhé porazila Brno a postoupila do čtvrtfinále, v němž vyzve Kolín.

5. KOLO ČESKÉHO POHÁRU, ZÁPAS Č. 2:

BK JIP Pardubice vs. mmcité+ Brno 75:49
(19:10, 23:16, 16:13, 17:10)

Body: Kent 17, Půlpán 14, Martin 14 (+11 d.), Welsch 7, Pandula 7, Nečas 4 (+6 as.), Švrdlík 4, Kohout 4, Burnett 2 (+8 as. +7 d.), Potoček 2 - Brandenberg 13, Barry 11, Mays 8 (+10 d.), Primorac 8 (+7 as. +7d.), Kereselidze 4, Vašát 3, Jedovnický 2

Zatímco v Brně si pardubičtí basketbalisté lehce zahrávali, když pustili mmcité+ na konci prvního poločasu až do 16bodového trháku, ve své hale zápasu hned od počátku vládli. "Oproti prvnímu utkání se nám podařil vstup a utkání jsme od úvodu dostali pod kontrolu, hlavně dobrou obranou," poukázal trenér Tomáš Bartošek na pouhých 10 inkasovaných bodů v první čtvrtině.

Hosté vedli jen krátce v samotném úvodu (2:4). Rychlou šňůrou 9:0 jsme průběh duelu otočili ve svůj prospěch, na konci 9. minuty nám Jiří Welsch poprvé zajistil dvouciferný náskok (19:9), a když jsme ve druhé čtvrtině předvedli dokonce 14bodovou šňůru, po trojce Viktora Půlpána a trojce s faulem Jacksona Kenta nebylo co řešit (18. minuta - 38:20).

"Kdybychom byli o trošku chytřejší a některé situace vyřešili lépe, mohli jsme dostat ještě méně bodů, ale celkově bych řekl, že jsme bránili velmi dobře, dobře jsme si vypomáhali," hodnotil Tomáš Bartošek.

O jasném triumfu jsme definitvně rozhodli hned zkraje druhého poločasu. Za 90 sekund jsme zaokrouhlili rozdíl ve skóre na 20 bodů (46:26), záhy, po trojkách Viktora Půlpána a Scotta Martina, platil stav 52:28. Nejvyšší rozdíl činil 28 bodů - 4 minuty před koncem po koši Jacksona Kenta jsme byli vpředu 71:43. "Jak už jsem zmínil, měli jsme utkání pod kontrolou. V určité pasáži třetí čtvrtiny jsme nakupili dost ztrát (mezi 21. a 26. minutou plných 8 - pozn. aut.), celkových 20 ztrát je hodně, což je taková kaňka na tomto utkání. Nicméně postupujeme do dalšího kola, což byl náš jednoznačný cíl," doplnil Tomáš Bartošek.

Statistiky najdete na webu České basketbalové federace.