Upravit stránku
29. 05. 2018

Jiří Welsch ukončil kariéru


Jiří Welsch, jeden z nejlepších basketbalistů české historie, ukončil svoji veleúspěšnou hráčskou kariéru. Oznámil to na dnešním setkání se zástupci médií v Poděbradech.

Kruh se uzavřel, dalo by se říci.

V dresu pardubického klubu Jiří Welsch rozehrál a o 22 let později i ukončil svoji profesionální hráčskou kariéru.

Skvostnou hráčskou kariéru, nutno zdůraznit.

Holický odchovanec vstoupil do světa profi-basketbalu ještě coby dorostenec v Pardubicích, kde strávil dvě sezony, následoval přesun do Sparty Praha. Pak jeho kariéra nabrala strmý vzestup: po vynikajících výkonech ve slovinské Olympiji Lublaň si splnil svůj dětský sen a odešel do USA, kde ve slovutné NBA působil v organizacích Golden State Warriors, Boston Celtics, Cleveland Cavaliers a Milwaukee Bucks. Během 4 sezon v NBA odehrál 247 zápasů a nastřílel 1519 bodů!

Po návratu do Evropy oblékal dres španělských klubů Unicaja Malaga a Estudiantes Madrid, aby se přes belgický Spirou Charleroi vrátil do České republiky. S týmem ČEZ Basketball Nymburk získal pět českých titulů a na konci října minulého roku, v již rozehrané sezoně 2017/2018, se po více než 20 letech vrátil do Pardubic. Ve své poslední sezoně za Beksu odehrál v Kooperativa NBL celkem 42 utkání, v nichž nastřílel 236 bodů a rozdal 160 asistencí. Na krk si pověsil dvě medaile: stříbrnou za 2. místo v Českém poháru a bronzovou za 3. místo v Kooperativa NBL.

Jiří Welsch

   Narozen: 27. 1. 1980
   Pozice: 1, 2
   5x mistr ČR
   MVP slovinské ligy (2002)
   NBA: 4 sezony


"K rozhodnutí ukončit kariéru jsem dospěl už kolem Vánoc, kdy jsem ho oznámil rodině. Pro mětrochu překvapivě jsem o tomto svém rozhodnutí v dalším průběhu sezony ani jednou nezapochyboval," uvedl Jiří Welsch na setkání s médii. V budoucnosti by se měl i nadále pohybovat v basketbalovém prostředí. "To, že odcházím z basketbalových palubovek neznamená, že odcházím z basketbalu."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti