Upravit stránku
05. 05. 2023

Ještě není konec


Odehrál parádní zápas! K triumfu Beksy nad Ústím n. L. v rozhodujícím čtvrtfinálovém utkání přispěl Mateo Čolak 16 body a 4 doskoky. Jak hodnotil klíčový duel i celou dramatickou sérii?

"Sérii jsme vyhráli díky obraně," míní Mateo Čolak

Mateo, když se ohlédneš za rozhodujícím sedmým utkáním, jak jej hodnotíš?
"Zápas samozřejmě hodnotím jedině pozitivně. Předně jsem velmi rád za výhru, jak v posledním utkání, tak tím pádem i v celé sérii. Myslím si, že jsme ukázali, co v nás je, i po stránce bojovnosti. Řekl bych, že jsme sedmé utkání doslova urvali naší bojovností a týmovostí."

Jaké herní faktory naklonily dlouho vyrovnaný zápas na naši stranu?
"Asi to, že ve druhém poločase jsme se dostali do naší obrany. Mohli jsme se na ni spolehnout. Týkalo se to i přechodové fáze z útoku do obrany a zisku důležitých obranných doskoků. V útoku se nám podařilo několik důležitých akcí, když bylo potřeba, trefili jsme i důležité trojky, které nám také pomohly. Moc si vážím toho, že jsme se nezlomili pod tlakem sedmého zápasu."

Ty osobně ses výrazně podepsal pod rozhodné okamžiky v polovině čtvrté čtvrtiny, kdy jsi trefil dvě trojky, přičemž po té druhé jsi dal naplno průchod svým emocím. Byl jsi naprosto ponořený v zápase?
"Já osobně jsem zápas hodně prožívali. (pousmál se) Bylo jasné, že pro jeden tým skončí sezona a rozhodně jsme to nechtěli být my! V koncovce jsem byl docela emotivní. Zlomem mých emocí byla ta druhá trojka. V té chvíli jsme o něco zvýšili náš náskok a já jsem věděl, že nám to hodně pomůže k vítězství. Hodně pro mě znamená, že jsem mohl našemu týmu pomoci i takhle. Všichni jsme opravdu chtěli projít mezi top 4 týmy Kooperativa NBL a teď jsme tam. A hlavně: ještě není konec!!!"

Potvrdilo se, že série 4. týmu s 5. bude nesmírně vyrovnaná, vyhráli jsme ji 4 - 3 na zápasy. Jaká byla z tvého pohledu?
"Ohromně těžká, hodně fyzicky náročná. Velice dobře jsme věděli, že proti nám stojí velmi kvalitní tým, který táhnou skvělí Američané. V šestém utkání nám Hicks dal 37 bodů, v sedmém Martin 33... V utkání číslo 7 jsme především chtěli eliminovat Hickse, abychom narušili hru ústeckého týmu, což se nám podařilo (Hicks ukončil duel s bilancí 7 bodů a 8 asistencí, při střelbě z pole 3/14 - pozn. aut.). Celou sérii jsme vyhráli tím, že v klíčových pasážích jsme předváděli dobrou obranu, ta byla klíčem k úspěchu v celé sérii."

Asistent trenéra Vanja Miljković o sérii s Ústím n. L.:

"Nejprve bych chtěl pogratulovat celému našemu týmu k postupu. Asi ani neumím přesně vyjádřit své pocity, ale tohoto vítězství a postupu do semifinále si opravdu moc vážím. Co rozhodlo sedmý zápas? Hráli jsme celých 40 minut jako tým! Nevypustili jsme žádný míč, nevzdali žádný souboj. Ano, byly úseky, kdy se nám úplně nedařilo a Ústí šlo bodově přes nás, ale my jsme dál bojovali a nakonec se to vyplatillo. Ukázali jsme charakter. Ústí má skvělý tým s několika opravdu výbornými hráči, celá série byla nesmírně těžká a vyrovnaná. Oba týmy chtěly postoupit a pro nás je skvělé, že se nám to podařilo. Chtěl bych také za celý tým velice poděkovat všem pardubickým fanouškům. Při domácích zápasech vytvářeli úžasnou atmosféru, Fan club nás podporoval i v Ústí. Všem moc děkujeme a těšíme se na další zápasy v play-off."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti