06. 09. 2019

Jen jednu čtvrtinu

Pouze v první čtvrtině jsme s úřadujícími slovenskými šampióny udrželi krok. V dalším průběhu utkání nám Inter Bratislava ukázal záda a v Heřmanově Městci zvítězil jednoznačně o 40 bodů.

PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS:

BK JIP Pardubice vs. Inter Bratislava 67:107
(24:28, 13:25, 18:23, 12:31)

Druhý zápas ve dvou dnech jsme absolvovali opět bez rozehrávače Tomáše Vyorala a pivota Ondřeje Kohouta.

Utkání se hrálo v Heřmanově Městci, v rámci projektu Východočeský basketbal, a mělo charitativní podtext: kompletní výtěžek ze vstupného byl věnován ve prospěch Eriky Beranové - symbolický šek na částku 8218 Kč převzali přímo na palubovce maminka Renata Malátová s malou Eričkou. Zápas sledovala velice dobrá návštěva bezmála 250 diváků.

Nejpovedenější pasáž jsme odehráli hned na začátku, kdy jsme vedli 9:2 - jednalo se o naše nejvyšší vedení - a o chvíli později ještě 15:9. Inter však kontroval šňůrou 0:13 a od té chvíle už se držel neustále vpředu. V obraně jsme vůbec nedokázali eliminovat rozparáděného Kenneyho Funderburka, jenž nám za necelých 13 minut vysázel neuvěřitelných 17 bodů (!) a zásadní měrou se podílel na průběžném vedení svého týmu 35:51 chvíli před koncem prvního poločasu. "Myslím si, že zápas se zlomil už v prvním poločase, kdy jsme se nedokázali vyrovnat s jejich agresivní obranou," podotkl pivot Radek Nečas. "Hodně těsně nás bránili a my jsme se nedokázali dostat do našich útočných akcí, z čehož praměnily naše ztráty míče a kontry na druhé straně, čímž oni se chytli."

Slovenský mistr bohužel vládl i po přestávce. V polovině třetí čtvrtiny zaokrouhlil své vedení na dvacet bodů a 13 minut před koncem, po Ihringově trojce a Baracem zakončeném rychlém protiútoku, odskočil již na 48:73. V záavu pak Inter trefil ještě několik trojek (celkem v utkání 15!) a navýšil rozdíl na konečných 40 bodů. "Postupem času se Inter chytl i zvenku a jeho náskok bohužel stále narůstal. I když jsme měnili obranu, oni stejně byli schopní vždycky najít volného hráče a dneska každý, kdo od nich vystřelil, tak dal. Já doufám, že z naší strany tohle byl jenom exces, který se nám bohužel přihodil. Teď máme týden na to dobře potrénovat, myslím si, že nás nemine video a další zápasy už budou lepší," doplnil Radek Nečas.