08. 12. 2015

Jen čtvrtina naděje. Pak vládli Orli

Všechno špatně. Beksa vůbec nezvládla dohrávku 16. kola na prostějovské palubovce, zejména druhou a třetí čtvrtinu, a padla rozdílem 21 bodů.

16. KOLO KOOPERATIVA NBL:

Ariete Prostějov vs. BK JIP Pardubice 90:69
(21:21, 34:16, 24:16, 11:16)

Body: Palyza 20, Marko 14, Slezák 14, Roseboro 12, Tomanec 10 (9 d.), Šteffel 8, Kouřil 7 (5 as.), Peterka 5 – Švrdlík 16, Pandula 14 (7 as.), Sanders 13, Nečas 11 (10 d.), Příhonský 4, Kohout 4, Půlpán 4, Wall 3 (8 d.)

Body po ztrátách: 31 – 8.

Poměr úspěšných trojek: 11 – 2. A to ještě pardubičtí basketbalisté trefili oba své pokusy zpoza tříbodového oblouku až v závěrečné tříminutovce, kdy již bylo – bohužel - dávno rozhodnuto…

Bekse patřil jen začátek zápasu. Díky rychlým osmi bodům Kamila Švrdlíka vedla 13:7, do poloviny první čtvrtiny vše šlapalo podle plánu. Jenže pak přišel výpadek na obou polovinách hřiště a Orli začali dominovat. Pasáž mezi 5. a 13. minutou ovládli 26:9 (!!) a poprvé vedli dvouciferným rozdílem (33:22), v závěru prvního poločasu pak po dvou trojkách Pavla Slezáka a jedné Lukáše Palyzy zaokrouhlili svůj náskok na dvacetibodový (53:33).

Třetí čtvrtina skončila drtivě 34:16. JIP se v ní dopustil 6 míčových ztrát, z nichž dopředu valící Prostějov vytěžil 14 snadných bodů, domácí navíc v tomto úseku proměnili 6 z 9 tříbodových pokusů (v první čtvrtině měli bilanci 0/5)!!!

Definitivně rozhodl nástup do třetí části hry. Pavel Slezák přidal další dvě přesné trojky a v 23. minutě posunul vedení svého týmu na 65:39, a když se v 26. minutě trefil z dálky i Roman Marko, navýšil rozdíl ve skóre na 71:45 – poměr proměněných tříbodových střel byl v té chvíli 10 – 0…

Vítěze táhl dvacetibodový střelec Lukáš Palyza (trojky 2/3, trestné hody 6/6), velkou podporu měl v kvartetu dalších dvouciferných střelcích, z nichž nejpilnější byl křídelník Pavel Slezák (14, trojky 4/9). V dresu Beksy si Radek Nečas připsal další double-double za 11 bodů + 10 doskoků, top-skórerem byl Kamil Švrdlík, jenž 10 ze svých 16 bodů stihl hned v první čtvrtině (střelba z úpole 6/7).