24. 02. 2016

Jednoznačný triumf

Pět dvouciferných střelců vedlo Beksu k přesvědčivému vítězství v Jindřichově Hradci. Po třetí čtvrtině základní části Kooperativa NBL máme bilanci 19/12.

33. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK Lions Jindřichův Hradec vs. BK JIP Pardubice 78:102
(18:32, 21:18, 22:28, 17:24)

Body: Zuzák 14, Kaša 13, Šoula 11, Stegbauer 11, Wright 10, Lamar 8, Vošlajer 6, White 5 - Pandula 17, Autrey 16, Příhonský 14, Švrdlík 14, Wall 13, Kotas 7, Půlpán 7 (+7 as.), Nečas 5 (+10 d.), Škranc 4, Potoček 3, Šoukal 2

Domácí vedli jen v úvodu utkání (4. minuta - 8:5). V dalším průběhu první čtvrtiny jsme si pomohli rychlými čtyřmi trojkami (3 Josef Příhonský a 1 Viktor Půlpán) k obratu na 13:21, o chvíli později jsme vedli dvouciferným rozdílem (15:25) a záhy jsme natáhli naši šňůru až na 27:8 - na začátku 10. minuty jsme po trojce Dušana Panduly byli v šestnáctibodovém trháku (16:32).

Ten jsme v polovině druhé části hry ještě mírně navýšili (23:41), a byť do přestávky Lions umazali ze svého manka sedm bodů (i kvůli naší podprůměrné šestkové úspěšnosti 33,3% - 3/9) a ve třetí čtvrtině se opakovaně přitáhli na devítibodový odstup, blíž jsme je nepustili a kontrolu nad vývojem zápasu jsme neztratili.

Mezi 27. a 29. minutou jsme díky trojkám Lukáše Kotase a Jobiho Walla, a také díky příspěvku aktivního ex-jindřichohradeckého Lamba Autreyho (ve 3. čtvrtině nasypal 11 bodů!) znovu výrazněji odskočili (59:76), tři minuty před koncem po rychlých brejcích pohodlně zakončených Lukášem Kotasem a Dušanem Pandulou platil stav 69:97 a stovku trefil v poslední minutě Josef Potoček.

Pět vítězů nastřádalo mezi 13ti a 17ti body! Top-skórerem byl Dušan Pandula se 17ti body, jenž sice minul všechny čtyři trestné hody, ale z pole měl bilanci 8/14. Kamil Švrdlík proměnil 7 z 9 střel a zapsal 14 bodů, stejně jako Josef Příhonský, jenž 11ti ze svých 14ti bodů výrazně přispěl k úvodnímu rozhodujícímu úprku. Lamb Autrey při svém návratu do haly Lions zapsal 16 bodů a 7 doskoků.

"Očekávali jsme, že zápas nebude jednoduchý, každý tým se chce před domácím publikem ukázat," předeslal na tiskové konferenci trenér Tomáš Bartošek. "V první čtvrtině jsme měli vysokou úspěšnost za 3 body," poukázal na 5 trefených trojek, "a získali jsme náskok. Poté asi došlo k polevení, dovolili jsme soupeři jednoduché koše a ten se držel v kontaktu 10-12 bodů."

Kde byl v této zápasu zásadní problém? "Domácí dali spoustu košů v přechodové fázi, i po našem útočném doskoku, kdy jsme udělali hloupou ztrátu, a to je stále drželo v zápase." Do těsného kontaktu jsme však Lions nepustili. "V průběhu druhé půle jsme ztráty omezili a náš náskok narůstal. Neměli jsme problém v útoku, měli jsme trošku problém v obraně, kde jsme nechali jednoduché koše," doplnil Tomáš Bartošek.

I v příštím kole se Beksa představí na soupeřově palubovce, v sobotu 27. 2. ji čeká duel v Opavě.