Upravit stránku
19. 05. 2023

Jeden zápas od finále


Beksa to dokázala! V napěchované Sportovní hale Dašická přetlačila v šestém semifinálovém utkání Děčín o 3 body - dokonce až v prodloužení - a vynutila si rozhodující sedmý zápas!

SEMIFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 6:

BK KVIS Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 81:78 po prodl.
(13:13, 20:18, 21:19, 17:21, 10:7)

V nesmírně vyrovnaném utkání, do něhož jsme nastoupili bez zraněného ústředního pivota Roberta Rikiće (hostům ještě scházel potrestaný Ty Nichols), ani jeden tým nevedl až do poloviny třetí čtvrtiny vyšším než tříbodovým rozdílem! Na startu poslední čtvrtiny jsme měli k dobru 6 bodů (jednalo se o naše nejvyšší vedení), leč necelé 2 minuty před koncem si naopak Děčín hýčkal zdánlivě pohodlný 7bodový náskok. Parádním závěrem jsme si však vynutili prodloužení a v něm už jsme měli navrh, navzdory nevídanému šestkovému trápení: v posledních 19 sekundách jsme minuli 5 trestných hodů v řadě! "Rád bych poděkoval všem fanouškům, kteří opět vyprodali naši domácí halu: tahle výhra je pro ně!" vzkázal skvělým fanouškům trenér Dino Repeša. "Teď jsme jeden zápas od finále Kooperativa NBL." Ano, neděle rozhodne. GAME 7 posune jeden tým do vysněného finále... 

Průběh utkání

Dlouho se hrála neskutečně vyrovnaná partie, v níž zcela dominovaly obrany a skóre se příliš neposouvalo. Po 16 odehraných minutách měly oba týmy na kontě shodně pouhých 22 bodů, přičemž Beksa proměnila 7 z prvních 22 střel z pole a Děčín 7 z 23.

Až v rozběhnuté 26. minutě se Filip Kroutil úspěšnou střelou postaral o to, že rozdíl ve skóre vůbec poprvé narostl mimo dosah jediného koše (stav 41:45), ovšem velmi rychle jsme průběžný stav otočili  a DeMarco Dickerson nám v úvodu čtvrté části hry zajistil 6bodový náskok (56:50). V úseku mezi 32. a 38. minutou však Válečníci natáhli svou šňůru na 8:17 a po Kroutilově trojce si nesli do poslední dvouminutovky 7bodový polštář.

Heroickým výkonem se nám však v koncovce základní hrací doby podařilo vyrovnat (na 71:71 srovnával DeMarco Dickerson 48 sekund před koncem) a v prodloužení jsme měli hned od začátku navrch. Naprosto klíčové byly tříbodové trefy Petra Šafarčíka a DeMarca Dickersona (v rozmezí pouhých 35 sekund!), které 2 minuty před koncem nastaveného času znamenaly odskočení na 80:74. Děčín se sice v úplném závěru ještě přitáhl na rozdíl 2 bodů, i kvůli našemu šestkovému trápení (bilance 1/6 v posledních 19 sekundách), nicméně třetí výhru v sérii už jsme si vzít nenechali.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Pozápasové ohlasy

Dino Repeša (trenér domácích):

"Dá se říct, že to bylo podobné utkání jako první zápas série v Děčíně, který také došel do prodloužení. Dnes soupeř vedl na konci základní hrací doby o 7 bodů, ale utkání se rozhodlo až v prodloužení. Museli jsme hrát bez Roberta Rikiće, ale měli jsme 48 doskoků, z toho 18 útočných. Tým bojoval, dal do toho 100%. Rád bych také poděkoval všem fanouškům, kteří opět vyprodali naši domácí halu: tahle výhra je pro ně! Teď jsme jeden zápas od finále Kooperativa NBL."

DeMarco Dickerson (hráč domácích):

"Tento zápas byl velmi těžký. Bylo znát, že oba týmy chtějí opravdu hodně vyhrát. Utkání bylo velice fyzické a agresivní. Vše se rozhodlo až v prodloužení a právě v něm jsme předváděli takovou hru, jakou jsme chtěli předvádět celou dobu. Pevně věřím, že si z dnešního úspěšného zápasu přeneseme energii i do rozhodujícího sedmého utkání."

Tomáš Jansa (hráč hostů):

"Zápas se mi hodnotí hrozně těžko, protože jsme byli fakt krůček od toho, abychom už postoupili do finále. Na náš tým jsem ale pyšný, protože jsme ukázali charakter. Přijeli jsme sem pro vítězství, ale soupeř bohužel na konci trefil pár těžkých střel, my jsme je naopak neproměnili. Pořád ale věřím, že to v neděli doma urveme a půjdeme si pro to, co chceme, a to je finále."

Jakub Důra (manažer hostů):

"Myslím si, že to byl play-off zápas, jaký by měl být. Měl náboj, byla tady moc hezká atmosféra. Na palubovce to byl boj o každý centimetr, bylo vidět, že oba týmy jsou hodně nervózní. Z obou stran byla ve hře spousta minel, které, myslím, bychom v základní části neviděli. Domácí trochu se štěstím vyhráli a je tady Game 7, tedy to, co si velká část basketbalové veřejnosti přála, takže uvidíme v Děčíně."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti