Upravit stránku
06. 02. 2023

Jeden zápas od FINAL-4


Pořádný kvapík tancují na přelomu ledna a února pardubičtí basketbalisté. Jen co skončila základní část Kooperativa NBL, vydali se na Slovensko k odvetnému čtvrtfinálovému utkání Alpe Adria Cupu.

ČTVRTFINÁLE ALPE ADRIA CUPU, ZÁPAS Č. 2:

Spišskí Rytieri vs. BK KVIS Pardubice
středa 8. 2. v 17:00 | Spišská Nová Ves

Zápas číslo 1 jsme zvládli velice dobře, zejména díky kvalitnímu výkonu na obranné polovině hřiště jsme triumfovali 73:59.

Hned úvodem je však třeba říci, že ani slušný, 14bodový polštář neubírá pardubickým hráčům na obezřetnosti. "Každý zápas začíná za stavu 0:0," zdůraznil pivot Jan Štěrba před slovenskou odvetou - dle všeobecného mínění velice náročnou. "Vůbec nepřemýšlíme nad tím, že máme náskok 14 bodů. Všichni dobře víme, že nás na Slovensku čeká hodně těžké utkání, navíc po dlouhé cestě. Spišská Nová Ves je první ve slovenské lize, takže to bude velice náročný zápas," míní Jan Štěrba.

Rytíři vládnou slovenské nejvyšší soutěži s výtečnou bilancí 18 výher oproti 4 porážkám! Až za nimi jsou levičtí Patrioti, účastníci druhé fáze prestižního FIBA Europe Cupu, s bilancí 15/6. V lize vyhráli už 10 utkání v řadě (!), naposledy přestříleli Inter Bratislava v poměru 103:88 (nejvíce bodů Rytířů: Fusek 21, MyGlynn 18, Lopez 17, Juríček 12, Granič 10, Antoni 8...). "Musíme si pohlídat zejména rozehrávače Lautara Lopeze, který nám dělal v domácím zápase velké problémy," jmenoval Jan Štěrba soupeřova ústředního point guarda, jenž nám nastřílel 17 bodů a přidal 5 asistencí.

Top-skórerem Spišské Nové Vsi ve slovenské lize je další rozehrávač Patrick McGlynn s vynikajícím průměrem 22,6 bodu (trojky 41,2% - 70/170, v Alpe Adria Cupu 12,5 bodu), výše zmíněný Lautaro Lopez střádá 18,6 bodu + 6,6 asistence (v Alpe Adria Cupu 17 bodů + 5 asistencí), obrovitý pivot Michal Fusek přidává 12,2 bodu + 11,5 doskoku (v Alpe Adria Cupu 10 bodů + 8,4 doskoku) a další podkošový hráč Viktor Juríček zaznamenává 11,7 bodu (v Alpe Adria Cupu 11 bodů).

Jaké faktory rozhodnou nejen o vítězi středeční odvety, ale i o postupujícím do pohárového FINAL FOUR?

"V domácím zápase jsme kontrolovali doskok - měli jsme o 20 doskoků víc. Právě doskok bude klíčem k úspěchu i v odvetě," pohotově odpověděl Jan Štěrba. Motivace navázat na předcházející dva úspěšné ročníky Alpe Adria Cupu, v nichž jsme získali první a druhé místo, je obrovská. "Dostat se do FINAL-4 Alpe Adria Cupu je jeden z našich cílů pro tuto sezonu. Uděláme maximum, aby se nám to podařilo a postupem ze čtvrtfinále jsme si zajistili účast mezi nejlepšími čtyřmi týmy tohoto evropského poháru," doplnil Jan Štěrba.

Beksa o víkendu bohužel nepřidala další dílek na svoji šestizápasovou vítěznou šňůru, když nezvládla domácí drama s rozjetou ústeckou SLUNETOU (77:79). Před úterní odpolední cestou na Slovensko visí otazník nad účastní zdravotně indisponované dvojice David Pekárek-Filip Novotný, ostatní hráči by měli být trenérům Dinovi Repešovi a Vanjovi Miljkovićovi k dispozici.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti