Upravit stránku
18. 02. 2023

"Jeden z našich nejlepších zápasů"


Vystřihl parádní part, ostatně jako všichni jeho spoluhráči! Tomáš Vyoral dovedl svůj tým k velice cennému triumfu v Opavě, na výhře 84:66 se podílel 23 body a 7 doskočenými míči.

"To, co jsme v Opavě nastolili, by mělo pokračovat i dál," přeje si Tomáš Vyoral

Vyo, jak bys zhodnotil ani ne tak konečný výsledek, jakkoliv je výborný, ale zejména předvedený výkon?
"Myslím si, že jsme odehráli jeden z našich nejlepších zápasů v celém dosavadním průběhu sezony. Až na nějaké kratší úseky jsme byli po celou dobu velmi koncentrovaní. Domácí tým jsme udrželi na 66 bodech, a to jsme ještě dostali 15 bodů v posledních 5 minutách, takže můžu říct, že jsme v obraně předvedli parádní výkon. V útoku jsme si dobře půjčovali balón, celkově jsme hráli to, co jsme chtěli a potřebovali."

Nakolik pomohlo našemu sebevědomí, že jsme prakticky od začátku vedli a v závěru prvního poločasu jsme si navíc dokázali vypracovat výraznější náskok?
"Asi to nebyl úplně klíčový, ale rozhodně velmi důležitý úsek, že jsme před poločasem odskočili na rozdíl 9 bodů. Samozřejmě, kdo zná zdejší opavské prostředí, ví, že 9 bodů náskoku nic neznamená. Věděli jsme, že na nás domácí budou chtít po přestávce vlétnout, nicméně my jsme se velice dobře popasovali s jejich agresivitou. Troufnu si říct, že tentokrát jsme byli úplně ve všem lepší."

Pasáž od 24. do 32. minuty skončila naprosto jednoznačně 3:25 a rozdíl se vyšplhal až nad 30bodovou hranici. Díky čemu jsme na hřišti dominovali?
"Zmínil bych asi to, že jsme hráli stejně agresivně jako Opava, ne-li ještě agresivněji. Byli jsme připraveni, že na nás vlétnou, ale zvládli jsme to. Trefili jsme spoustu střel, ve druhém poločase i několik těžkých, a to byl asi klíč ke konečnému úspěchu."

Ty osobně jsi byl v zápase hodně ponořený. V útoku se ti dařilo, v obraně jsi sbíral doskoky... Jak ses cítil?
(pousmál se) "Přiznám se, že jsem byl před zápasem unavenější, ale postupem času jsem se cítil líp a líp. Ve druhém poločase mi tam konečně i něco spadlo (Vyo nasázel ve druhé půli 17 ze svých 23 bodů - pozn. aut.) a jsem moc rád, že jsme v Opavě dokázali vyhrát."

Nedávno jsme nedokázali otevřít brány FINAL-4 Alpe Adria Cupu a Českého poháru, tyto dva neúspěchy od sebe dělily pouhé 4 dny. Zareagovali jsme pokořením rozjeté ústecké SLUNETY a nyní přesvědčivou výhrou v Opavě. Bude to velké plus pro týmové sebevědomí do dalšího průběhu nadstavby?
"Jednoznačně. Kor před reprezentační přestávkou je dobré, že jsme tyhle dva zápasy dokázali zvládnout. Bohužel jsme předtím vypadli z obou pohárových soutěží a už máme před sebou jenom ligu, nicméně aspoň se na ni můžeme maximálně koncentrovat. Nechci říct, že bychom se předtím v nějakém zápase šetřili, ale teď můžeme hrát každé utkání na 150% a dát tomu úplně všechno."

A pokračovat v podobném duchu, tedy v koncentrovaných, týmových výkonech...
"Je to tak. Dneska bojovali úplně všichni. Kdokoliv přišel z lavičky, byl v zápase, i když třeba nedal body nebo volnou střelu, přispěl něčím jiným. Všichni jsme se celý zápas povzbuzovali. To, co jsme v Opavě nastolili, by mělo pokračovat i v dalších utkáních."

Autor fotografie: Ondřej Kovalčík/BK Opava

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti