Upravit stránku
02. 04. 2018

"Je to kolektivní vítězství!"


Odehrál své první celé utkání proti Nymburku. A vedl si skvěle: Beksu táhl k triumfu nad lídrem tabulky 26 body, včetně vítězného koše v samotném závěru. Brandon Spearman.

Pardubický dres obléká od konce ledna, ovšem bitvy s Nymburkem jej dosud míjely.

V Kooperativa NBL vynechal předchozí vzájemný zápas s lídrem tabulky vinou zranění, v únorovém finále Českého poháru se zranil již po 2,5 minutách. Teď byl poprvé trérovi Levellu Sandersovi k dispozici celou dobu a dal o sobě pořádně vědět. V prvním poločase sice nebyl až tolik vidět, podobně jako celý tým - s Nymburkem jsme ztráceli 34:49 a Brandon Spearman měl na kontě 3 body. Po přestávce však přispěl k famóznímu obratu 23 body, celkem jich tak zapsal 26 (střelba z pole 8/12, trestné hody 9/10). "Je to důležité vítězství pro naše sebevědomí," podotkl Brandon.

Jak sis užil své premiérové utkání proti Nymburku?
"Musím říct, že zápas byl skvělý, a také atmosféra v hale - byla fantastická. Druhý poločas vtáhl diváky a ti nám moc pomohli! Já jsem si celé utkání maximálně užil, tím spíš, že jsme vyhráli proti výbornému a uznávanému soupeři. Už ale koukáme dopředu. Do konce dlouhodobé části zbývá poslední utkání a pro nás je důležité, abychom ho zvládli co nejlépe a vstupovali v dobré formě a pohodě do play-off."

Po první půli jsme ztráceli 15 bodů, naopak druhou jsme vyhráli o 19 bodů! Co zásadního jsme změnili v naší hře?
"Vyzvedl bych jednu důležitou věc: začali jsme být mnohem agresivnější, to bylo naprosto klíčové. Hráli jsme skvěle týmově, hlavně nám dobře fungovala obranná fáze, kde jsme si pomáhali jeden druhému."

Proti nejlepší ligové obraně jsi zaznamenal své dosavadní bodové maximum...
"Vždycky, když jdu na palubovku, se snažím předvést nejlepší výkon, jakého jsem schopen, bez ohledu na soupeře. To, že jsem dal v sobotu tolik bodů, je samozřejmě dobré, protože nám to pomohlo k vítězství. Chci ale říct, že na tom samozřejmě mají obrovskou zásluhu moji spoluhráči, kteří mi dávali míč do dobrých pozic, ze kterých jsem byl schopen skórovat."

Jak bys okomentoval dramatickou koncovku, zejména akci předcházející vítěznému koši?
"Po time-outu mi trenér věřil na poslední střelu. Všichni, kdo byli na palubovce, sehráli své role skvěle a připravili mi pozici pro střelu - já jsem moc rád, že jsem ji proměnil a přispěl tím k našemu cennému vítězství. Znovu ale opakuji: všichni hráči dali do hry mnoho úsilí a energie, všichni výborně odvedli svoji práci, kterou měli udělat. Jeden člověk nikdy sám nedokáže porazit tak kvalitní tým, jakým je Nymburk, je to kolektivní vítězství!"

I když již nemohlo nic změnit na našem postavení v tabulce, všichni se shodují, že je velmi důležité pro sebevědomí, souhlasíš?
"Rozhodně!!! V tuto chvíli víme, že jsme v letošní sezoně dokázali porazit všechny soupeře v lize! Díky tomu máme víru, že můžeme porazit kohokoliv. Z hlediska tabulky už naše výhra opravdu nic neřešila, ale opakuji, že pro naše sebevědomí je důležitá. Jsem moc rád, že jsme předvedli takto dobrý výkon a že jsme to zrovna my, kdo dokázal Nymburk jako první v lize porazit."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti