Upravit stránku
09. 08. 2019

Je to jako stavět domeček


Do pátého dne přípravy na novou sezonu dnes vstupují basketbalisté Beksy, které má v této fázi na povel především kondiční trenér Martin Skřivánek.

Hala Dukla, posilovna, venkovní areály, bazén v Aquacentru Pardubice. Tato místa nyní střídají pardubičtí basketbalisté, kteří dvakrát denně polykají tréninkové dávky, které jim ordinuje kondiční trenér. "Po třech dnech přípravy jsem docela příjemně překvapený, protože kluci jsou na tom dobře," pochvaluje si Martin Skřivánek. "Všichni přišli připraveni, rozhodně je na čem stavět."

Kromě Tomáše Vyorala, který pokračuje v přípravě národního týmu na blížící se mistrovství světa, a benjaminka Michala Svojanovského, jenž dostal po návratu z úspěšné reprezentační mise týdenní volno, jsou v zápřahu všichni hráči. Jaká je náplň tréninků? "Je to jako stavět domeček: začínáme objemem - nabíháme, posilujeme -, a postupně budeme přecházet do odrazových věcí," popisuje kondičák.

"Je důležité stabilizovat dolní partie (kolena, kotníky), aby pak kluci mohli jít naplno do dalších činností, už kontaktních. Zjednodušeně se dá říci, že se teď připravujeme na činnosti, které jsou pro basket typické."

Jak hráči náročné tréninky zvládají? "Řekl bych, že kluky určitě víc baví silová příprava než běžecká," pousmál se Martin Skřivánek. "Co se týče běžecké části, hned od začátku jsme měli na trénincích pár vstupů, kdy to kluci pocítili, museli ukázat trošku fyzična. Můžu ale říct, že nikdo nepropadá. Každopádně až teď, kdy budou po prvních dnech přípravy trochu v únavě, se ukáže, jak to kdo bude zvládat," doplnil kondiční trenér Beksy.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti