Upravit stránku
31. 01. 2022

Je fajn tohle zažít


Vládl. Kraloval. Podkošový prostor byl jeho. Chorvatský pivot Antonio Vrankovič pomohl k sobotnímu vítězství nad Ústím n. L. double-doublem, svým prvním v dresu Beksy.

"Byl to skvělý zápas," rozplýval se Antonio po jednoznačném triumfu 91:68.

Sluneta ovládla předchozích pět vzájemných utkání, ale tentokrát odjížděla s prohrou o 23 bodů.

Už v průběhu třetí čtvrtiny jsme odskočili do - zdánlivě rozhodujícího - trháku o 19 bodů, jenže z téhle propasti se hosté ještě (téměř) dokázali vyškrábat, když se přitáhli na sedmibodový rozdíl. Do závěrečné části jsme však vstoupili šňůrou 10:2 a ve zbývající pasáži zápasu si jak hráči, tak fanoušci užívali parádní finiš: čtvrtou čtvrtinu jsme nakonec vyhráli zcela suverénně 29:13! "Výsledek je pro nás výborný, nejen proto, že jsme porazili Ústí, s nímž jsme pětkrát v řadě prohráli, ale i proto, že se jednalo o vstup do nadstavby, navíc doma. Vážně jsme moc chtěli vyhrát a jsem hrozně rád, že se nám to podařilo," radoval se chorvatský pivot.

Sám přispěl k výhře výtečnými čísly.

Na palubovce strávil 20 minut, během nichž proměnil 6 z 10 střel z pole, 1 ze 2 trestných hodů a k 13 bodům přidal i stejný počet doskočených míčů! Zaujme především fantastické číslo v kolonce útočných doskoků - 8!!! "Myslím si, že klíčových faktorů, které nás dovedly k výhře, bylo víc. Jedním z nich byl určitě náš útočný doskok," zmínil naši dominanci v poměru 17 - 9. "Před zápasem jsme mluvili o tom, že chceme získat každý míč, naopak Ústí jsme pod naším košem nechtěli dávat druhé a třetí šance ke skórování, což se nám poměrně dařilo." Když je řeč o klíčových faktorech, Antonio přidal další dva. "Jednoznačně energie, s kterou jsme hráli, a pak naše obrana po většinu zápasu." 

V Kooperativa NBL se jednalo o Vrankovičův čtvrtý zápas. Soudě dle řeči čísel, doposud jednoznačně nejpovedenější. "Já osobně jsem docela spokojený. Ano, za double-double jsem rád, ale hlavní je pro nás vítězství. To je vždy náš hlavní cíl," zdůraznil. Sám se na výhře podílel právě tím, co po něm kouč Dino Repeša požaduje. "Když me trenér skautoval, říkal, že potřebuje do týmu pivota, který bude odvádět těžkou práci pod košem. Věřím, že se nám to v sobotu dařilo."

Spoustu soubojů svedl s ústeckým Delvonem Johnsonem, jenž zůstal pod svými sezonními průměry v bodech i doskocích. "Pod košem jsme měli převahu. Johnson má průměr 4 útočných doskoků na zápas, i když i u nás něco doskočil, Dino nám pořád říkal, že je důležité ho pořád odstavovat, abychom mu každý doskok co nejvíce ztížili a brali mu síly. Myslím, že se nám to celkem povedlo."

Závěr zápasu, v němž Beksa neustále navyšovala své vedení (maximálně dosáhlo 26 bodů - v 38. minutě 89:63), si užívali nejen fanoušci v hledišti, ale i hráči. "Posledních pět minut, to byla taková třešnička na dortu, všichni jsme byli hrozně nadšeni," pousmál se Antonio. "Je opravdu hrozně fajn tohle zažít. Doufám, že nás tenhle výkon a vítězství dobře nastartuje do celé nadstavbové části," přeje si další úspěšné zápasy.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti