06. 02. 2016

Jasný průběh i výsledek

V tomhle zápase nebylo co řešit. Beksa vedla nad Brnem za 52 sekund 8:0, v polovině třetí čtvrtiny již byla vpředu o 30 bodů a nakonec pokořila i stobodovou hranici.

30. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. mmcité Brno 100:49
(28:19, 24:14, 20:8, 28:8)

Body: Pandula 23, Švrdlík 20, Příhonský 16, Wall 13, Půlpán 8, Škranc 6, Šoukal 6, Kotas 2, Nečas 2, Autrey 2, Formánek 2 - Egwuonwu 12, Zachrla 11, Jordan 8...

Hráč utkání: Dušan Pandula
Diváků: 1086

Ještě neuběhla ani úvodní minuta, Brno už ztratilo 3 míče a Beksa vedla 8:0!

Hned drtivý vstup do utkání jasně ukázal, jak se bude duel s posledním mmcité vyvíjet. První čtvrtina našemu týmu opravdu sedla: v 5. minutě Jobi Wall posouval skóre na 16:4 a dvě minuty později David Škranc smečí a záhy Lamb Autrey dvěma úspěšnými šestkami navýšili rozdíl ve skóre již na 17 bodů - 24:7!!!

Na přelomu první a druhé čtvrtiny přišla jediná pasáž, v níž bylo Brno konkurenceschopné. Především Paul Egwuonwu a Roman Zachrla přitáhli svůj tým do výrazně bližšího kontaktu (33:27), leč pardubičtí basketbalisté záhy znovu chytli rytmus a do přestávky odskočili na devatenáctibodový rozdíl.

Druhý poločas jen potvrdil jednoznačnou převahu Beksy. Mnoho snadných košů z rychlých protiútoků, dominance Kamila Švrdlíka pod košem... to všechno vedlo k navýšení rozdílu nad 30 bodů (25. minuta - 69:37), nad 40 bodů (38. minuta - 89:49) a nakonec i nad 50 bodů - stobodovou hranici pokořil 3 sekundy před koncem Josef Příhonský.

Ohlasy z tiskové konference:

Tomáš Pětivlas (trenér mmcité Brno):
„Prakticky není co hodnotit. Naše problémy se sestavou jsou dané a Pardubice hrály chytře: vytáhly obranu a mačkaly hráče na pozici 2, kteří nám zbyli. Více méně si z tohoto zápasu udělaly dvojtaktové cvičení… My jsme se do hry maličko dostali ve druhé čtvrtině, kdy jsme trošku ustáli tlak, ale to bylo všechno. Potýkáme se s problémy, protože nám chybí 4 rozehrávači, chybí nám dva hráči na pozici 2 a těsně před utkáním se nám zranil Michal Křemen. Dnes tu byl prvoligový tým a já se omlouvám fanouškům Pardubic, že jsme jim nabídli takovouto podívanou. Sice je bezvadné, že domácí dali stovku, ale z naší strany to byl ukrutný výkon. Gratuluji Pardubicím k výkonu hlavně na obranné polovině, přimáčkly naše hráče tak, že dělali jednu ztrátu za druhou.“

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
„Jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát a pevně věřím, že se vracíme na vítěznou vlnu. Byli jsme si vědomi naší převahy na perimetru. Výborným vstupem jsme rozhodli, rychle jsme vedli a asi bylo rozhodnuto. Na přelomu první a druhé čtvrtiny jsme polevili, začali jsme až moc vymýšlet a Brněnští dokázali zkorigovat, ale vstup do druhého poločasu nám vyšel. Hráli jsme to, co jsme měli a náskok neustále narůstal.“

Kamil Švrdlík (hráč BK JIP Pardubice):
„Vstoupili jsme do utkání aktivně hlavně v obraně a tím jsme určili tón zápasu. Myslím si, že pro nás to bylo pohodové utkání, které nakonec skončilo o 50 bodů.“

Michal Jedovnický (hráč mmcité Brno):
„Náš největší problém byly ztráty. Hned na začátku jsme dali Pardubicím 3 balony do rukou a takhle to pokračovalo celý zápas, měli jsme problém překonat jejich vytaženou obranu. Chyběl nám Michal Křemen, který je pro nás platný v obraně i v útoku, museli jsme utkání odehrát v malé sestavě.“