07. 01. 2017

Jasná záležitost

Koncentrovaným výkonem hned od úvodních minut si pardubičtí basketbalisté došli pro další ligové vítězství - o svém triumfu v Brně rozhodli již v první půli, kterou ovládli o 20 bodů.

18. KOLO KOOPERATIVA NBL:

mmcité Brno vs. BK JIP Pardubice 57:91
(12:22, 12:22, 13:22, 20:25)

Body: Tomanec 11 (+10 d.), Mikulič 11, Ware 10, Nehyba 7, Hrabovský 6, Turman 4, Kereselidze 2, Pumprla 2, Sinadinovič 2, Simpson 2 - Škranc 15 (+9 d.), Burnett 12, Nečas 13 (+9 d.), Švrdlík 10, Autrey 10, Wall 7, Půlpán 6, Kotas 5, Kohout 5, Pandula 4, Potoček 2, Roub 2

Hráč utkání: David Škranc

V rozhodném prvním poločase jsme na brněnské palubovce jasně vládli. Nenechali jsme rozehrát hlavní ofenzivní opory mmcité, první i druhou čtvrtinu jsme ovládli shodně o deset bodů a ani po přestávce jsme nepolevili, takže jsme přesvědčivým vítězstvím vylepšili naši bilanci již na 15/3!

Vstup do utkání nám vyšel skvěle, což platilo o hře na obou polovinách hřiště: v 8. minutě nám Kamil Švrdlík dvěma koši v řadě poprvé zařídil dvouciferý náskok (7:18). O chvíli později zaznamenal svůj první koš ve svém prvním letošním startu v Kooperativa NBL uzdravený křídelník Dušan Pandula a naše vedení vzrostlo na 13 bodů (9:22), zkraje druhé čtvrtiny jej pak Kamil Švrdlík a David Škranc ještě zvýšili.

Do 17. minuty jsme sice netrefili ani jedinou trojku, přesto jsme byli v 18bodovém trháku, protože jsme mmcité drželi na pouhých 14ti bodech (střelba z pole 6/22)! Klíčový pro náš úvodní nápor byl i poměr míčových ztrát (12 - 5). A pak to přišlo: v 18. minutě, v rozmezí pouhých 18 sekund, proměnili své tříbodové pokusy Dominez Burnett s Lukášem Kotasem a rozdíl ve skóre rázem vzrostl až na 23 bodů - 17:40!!!

Ligový top-skórer Kevin Ware netrefil v prvním poločase ani jednu ze čtyř střel z pole, do hry jsme nepustili ani další brněnské opory Stana Simpsona, Ediho Sinadinoviče či Cedrica Trumana (všichni jen po 2 bodech).

Ve třetí čtvrtině se Ware za 3,5 minuty dostal na 7 bodů, díky dvěma úspěšným trojkám a jednomu trestnému hodu, a přitáhl svůj tým na 35:50, ovšem záhy jsme i díky 6ti rychlým bodům Davida Škrance šňůrou 2:16 (!!!) pozvedli náš náskok až ke třicetibodové hranici (37:66).

V závěrečné čtvrtině se rozdíl dokonce přehloup přes hranici třiceti bodů - 4 minuty před koncem Jobi Wall dvěma trestnými hody posunul skóre na 52:85 - a v koncovce se střelecky prosadili i mladíci Josef Potoček s Martinem Roubem.

"Jsme velmi rádi za vítězství, protože Brno poté, co se posílilo, mělo velmi dobré výsledky, porazilo i Opavu," předeslal pardubický trenér Tomáš Bartošek. "Měli jsme ze zápasu respekt, ale musím říct, že jsme ho zvládli velmi dobře. Brzy se nám podařilo náskok o 10 bodů, který jsme poté navyšovali. Snad jedinkou kaňkou bylo, že jsme zahodili mnoho jednoduchých situací zpod koše."

Bartošek si cenil zejména obranného výkonu. "V prvních třech čtvrtinách jsme Brno udrželi pod 15ti body, což je velmi dobrá vizitka. Samozřejmě to bylo zapříčiněno jednak naší obranou, ale i tím, že domácí minuli několik střel a spadla na ně deka. Díky jasnému průběhu jsme mohli rozložit minutáž, zahráli si všichni, takež převládají pozitiva."

Domácí pivot Jan Tomanec zapsal double-double za 11 bodů + 10 doskoků, taktéž dvojice Ivan Mikulič-Kevin Ware těsně překonala 10bodovou hranici, ovšem celkem proměnili jen 7 z 23 střel z pole. Beksa měla pětici dvouciferných střelců, přičemž Davidovi Škrancovi (15 bodů, z pole 5/8, trestné hody 4/4) a Radkovi Nečasovi (11 bodů, z pole 4/7, trestné hody 3/4) jen těsně unikl ceněný double-double (oba 9 doskoků).

Zpod koše jsme vytěžili téměř dvojnásobek bodů něž mmcité (30 - 56!), po ztrátách dokonce téměř trojnásobek (10 - 28)!