12. 10. 2019

Jasná výhra za druhou půli

Brno nás dlouho trápilo svojí zónovou obranou, ale jakmile jsme si pomohli trojkami, našli jsme cestu k vítězství - nakonec přesvědčivému o 26 bodů.

3. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. mmcité1 Basket Brno 91:65
(18:18, 23:20, 25:11, 25:16)

Opět jsme měli skvělý vstup, velmi rychle jsme vedli dvouciferně (13:2 a 15:5), ovšem záhy jsme se začali trápit do soupeřovy zónové obrany a Brno se postupně dostalo do pětibodového vedení. V závěru první půle nám zvedly sebevědomí trojky Tomáše Vyorala (tři) a Davida Škrance (dvě) a utkání jsme definitivně zlomili šňůrou 13:0 v polovině třetí čtvrtiny. "Jsme spokojeni s výhrou. Myslím si, že vstup do zápasu jsme měli podařený, ale Brno se nevzdalo a srovnalo s námi krok. Velmi důležitá pro nás byla trojka na konci prvního poločasu, protože je důležité jít s vedením do druhé půle," podotkl trenér Ken Scalabroni.

Za našeho vedení 15:5 se Brno chytlo třemi trojkami v řadě (Smithson 1 a Farský 2) a problémy nám dělalo po celý zbytek prvního poločasu, zejména svojí dlouhotrvající zónovou obranou. Jedenáctibodovou šňůrou se hosté dostali do vedení, které narostlo nejvíce na pět bodů. V závěru první půle nám pomohla zlepšená střelba z dálky: v úvodních šestnácti minutách jsme trefili pouze jedinou z deseti trojek, kdežto mezi 17. a 19. minutou se Tomáš Vyoral s Davidem Škrancem rovným dílem podělili o další čtyři tříbodové zásahy - vše v rozmezí 2,5 minut!

Ještě po třech minutách třetí čtvrtiny byli hosté pozadu o jediný koš (stav 47:45), jenže pak jsme jim definitivně ukázali záda. "V druhé půli jsme hráli o dost lépe na obranné polovině hřiště, což nám i zvedlo sebevědomí," všiml si Ken Scalabroni. "Dávali jsme jednoduché koše, trefovali jsme se z dálky a myslím, že vítězství jsme si zasloužili."

Na začátku 24. minuty zůstal za obloukem úplně volný Viktor Půlpán a trefil se přesně. Když o necelé čtyři minuty později úspěšně trojkoval i Ozren Pavlovič, posunul průběžný stav již na 60:45! Tahle pasáž basketbalisty mmcité definitivně zlomila a utkání se dohrálo plně v naší režii. "První poločas jsme špatně bránili. Sice jsme dostali jen 38 bodů, což není úplně špatné, ale některé obranné pozice nebyly úplně dobré," podotkl rozehrávač Tomáš Vyoral. "V druhém poločase jsme přitvrdili a rozhodli jsme o naší jasné, myslím i zasloužené výhře. Klíčová je naše obrana. Musíme hrát nátlakovou, celoplošnou obranu, z které pramení nějaké ztráty soupeře a naše jednoduché koše, to je naše cesta a musíme to opakovat i v dalších zápasech," doplnil Vyo.

Statistiky

Ve středečním duelu s Ostravou jsme měli 29 asistencí, dnes jsme ještě jednu přidali - 30 asistencí je výtečné číslo. Vládli jsme na doskoku (útočné 20 - 9, body z druhých šancí 23 - 10), a trojkovou bilanci jsme nakonec vylepšili až na 13:39 (úspěšnost 39%). Top-skórerem utkání byl Tomáš Vyoral, jenž atakoval triple-double: zápas ukončil s bilancí 23 bodů, 11 doskoků a 8 asistencí (trojky 4/8, užitečnost 39)! Kamil Švrdlík zapsal 16 bodů (z pole 8/14), Viktor Půlpán přidal k 11 bodům i 8 asistencí a Prokop Slanina přispěl 10 body.

Kompletní statistiky na webu České basketbalové federace.