Upravit stránku
08. 10. 2023

Jasná prohra


Prvním týmem, na který Beksa v letošním ročníku Kooperativa NBL nestačila, je ústecká SLUNETA, která si po dominantním výkonu odvezla z Pardubic jednoznačné vítězství.

5. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice vs. SLUNETA Ústí n. L. 81:97
(18:24, 17:24, 21:30, 25:19)

Kdo by to byl v polovině 3. minuty řekl... Pardubičtí basketbalisté skvěle začali, nastříleli prvních 9 bodů zápasu a hostující kouč Jan Šotnar žádal už po 2,5 minutách o první oddychový čas! Ten jeho týmu očividně prospěl, neboť po něm kontroval vlastní 10bodovou šňůrou. Hosté začali výrazně lépe bránit, na útočné polovině hřiště si velmi často až příliš snadno vytvářeli kvalitní pozice pro zakončení a do přestávky nám nasypali 48 bodů! Na přelomu obou poločasů, v úseku mezi 18. a 23. minutou, jsme se nadechli a šňůrou 15:2 jsme ukrojili 13 bodů z našeho až 20bodového manka, jenže soupeř ještě do konce třetí čtvrtiny odskočil dokonce do 22bodového trháku a bohužel nám definitivně ukázal záda.

Průběh utkání

Třikrát zpod koše pohodlně skórující Joey Brunk a jednou úspěšně trojkující Bryce Alford se postarali o naše bleskurychlé vedení 9:0. Pohříchu to byla naše nejpovedenější pasáž, na kterou jsme v dalším průběhu duelu bohužel nedokázali navázat.

SLUNETA, v úvodu vedena zejména produktivním Tyem Nicholsem, nám v úseku od 3. do 8. minuty nasypala 21 bodů, a když se svými trojkami (dlouho stoprocentními) přidal i další rozehrávač Martin Nábělek, propadali jsme se hlouběji a hlouběji. Necelé 3 minuty před koncem první půle jednou přesně šestkující Ty Nichols zaokrouhlil rozdíl ve skóre až na propastných 20 bodů (stav 28:48)!

Druhou čtvrtinu jsme zakončili šňůrou 7:0, mezi 21. a 23. minutou jsme nastříleli dalších 8 bodů za sebou a vypadalo to na náš velký comeback (stav 43:50). Ústečtí však další dramatizaci zápasu rázně odmítli. V důležité pasáži je podržel 6 rychlými body do té doby téměř mlčící Ladislav Pecka, v polovině třetí části hry Johan Haiblík a Martin Nábělek trefili v rozmezí 34 sekund dvě trojky a v závěru 30. minuty rozparáděný Nábělek dal svojí šestou (!!) úspěšnou střelou zpoza tříbodového oblouku razítko na druhou venkovní výhru svého týmu za sebou - a též na první porážku Beksy v letošním ročníku NBL.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti