Všechno špatně. Rychle zapomenout. A poučit se. Beksa, byť citelně oslabena, vůbec nedokázala vzdorovat rozjetému Nymburku a nakonec podlehla lídrovi tabulky rozdílem 47 bodů.

6. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice vs. ERA Basketball Nymburk 52:99
(12:29, 12:24, 14:24, 14:22)

Týmový top-skórer Tomáš Vyoral, další klíčoví muži Dominez Burnett, T. J. Dunans a Prokop Slanina. Ti všichni nemohli do dnešního utkání zasáhnout vinou zdravotních komplikací. Trenéři většinu času museli rotovat pouze sedm hráčů, neboť po zranění se vracející Petr Heřman odehrál jen 6 minut a již v první půli se navíc zranil David Škranc. "Věděli jsme, že jsme v hodně okleštěné sestavě, ale před zápasem jsme se bavili o tom, že se nebudeme koukat na skóre, jako spíš na to, jak bude vypadat naše hra. V tomhle jsme absolutně propadli," smutně konstatoval pardubický trenér Adam Konvalinka.

Ani jednou jsme nevedli.

Na úvodní koš jsme čekali až do 4. minuty, kdy se trefil David Škranc.

V polovině první čtvrtiny Nymburk nastřílel rychlých 9 bodů v řadě a navýšil svůj náskok již na 16 bodů - po pouhých šesti odehraných minutách (4:20). Trápil nás obranný doskok, míčové ztráty (někdy vynucené, jindy zbytečné) a v útoku jsme si velice těžce vytvářeli otevřené střelecké pozice. Do druhé čtvrtiny energicky hrající hosté vstoupili pěti body v řadě a jejich vedení narostlo nad dvacetibodovou hranici (12:34). Nymburk se prosazoval jak rychlou přechodovou fází, tak v postupném útoku, zpod koše i z dálky, naopak nám trojky vůbec nepadaly (v první půli 1/10, celkem 3/26).

Rozdíl ve skóre neustále narůstal: po třech minutách druhého poločasu smečující Stephen Zimmerman posunul průběžný stav na 24:60, na začátku čtvrté čtvrtiny dvakrát přesně šestkující František Rylich na 38:81, nejvyšší rozdíl byl v předposlední minutě (48:96). "Nebavím se o tom, že uděláme chyby, že poztrácíme nějaké jednoduché balóny, ale spíš o tom, jak na hřišti vypadáme. Doufám, že takhle už nikdy hrát nebudeme," doplnil Adam Konvalinka své hodnocení. Pivot Kamil Švrdlík navázal podobným tónem. "Mé hodnocení? Katastrofa. Samozřejmě, někdo nehrál, měli jsme nějaké absence, ale jak jsme si po zápase v Opavě mysleli, že máme širší kádr a že se můžeme spolehnout i na ostatní kluky, tak to ještě takhle asi není. Náš výkon byl hrozný," nebral si servítky autor 15 bodů.

Na naší straně byl jediným dvouciferným střelcem Kamil Švrdlík s 15 body (z pole 7/16). Nymburk měl čtyři hráče v dvouciferných číslech, mezi nimiž vynikli Lukáš Palyza (21 bodů, trojky 4/6 - za necelých 19 minut) se Stephenem Zimmermanem (18 bodů + 13 doskoků, z toho 7 útočných!).