Upravit stránku
08. 06. 2021

Jakub Merešš končí v Bekse


TISKOVÁ ZPRÁVA - Vedení pardubického klubu se dohodlo na předčasném ukončení kontraktu s podkošovým hráčem Jakubem Mereššem.

Čtyřiadvacetiletý slovenský basketbalista oblékal červenobílý pardubický dres v uplynulé sezoně 2020/2021, v níž odehrál 17 ligových zápasů a nastřílel 111 bodů. V úvodu sezony rovněž přispěl k triumfu Beksy v dohrávaném finále Alpe Adria Cupu: v dvouzápasové finálové sérii s Děčínem zaznamenal celkem 17 bodů.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"K rozvázání smlouvy došlo po vzájemné dohodě mezi klubem a hráčem. Jakub k nám přišel před začátkem minulé sezony především jako příslib do budoucna, což v počátku svého angažmá také naplňoval, ovšem záhy se bohužel zranil a musel podstoupit chirurgický zákrok. Následná rekonvalescence oproti očekávání neprobíhala tak dobře, jak by si Jakub i klub představoval, což znamenalo výrazné oddálení jeho návratu na palubovku. Jsme rádi, že se stihl vrátit ještě před koncem sezony a mohl nám pomoci jak ve skupině A1, tak následně ve čtvrtfinále play-off, nicméně jeho zdravotní stav nadále nebyl optimální. Obě strany celou situaci velice důkladně zvážily, i s přihlédnutím k náročnosti, kterou očekáváme od nadcházející sezony jak v tréninkovém procesu, tak z pohledu zápasů, a dohodly se na předčasném ukončení kontraktu. Jakubovi děkujeme za jeho působení v Bekse a do budoucna mu přejeme hodně úspěchů."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti