Upravit stránku
12. 12. 2017

J. Hradec vs. Beksa


Dvakrát během čtyř dnů se pardubičtí basketbalisté utkají s Jindřichovým Hradcem. Nejprve ve středu, kdy je na programu dohrávka 2. kola.

DOHRÁVKA 2. KOLA KOOPERATIVA NBL:

Basket Fio banka J. Hradec (0/11) vs. BK JIP Pardubice (7/3)
středa 13. 12. v 18 hodin
 

Video stream na portálu TVCOM.czSledujte zde
Online statistiky na webu České basketbalové federaceSledujte zde

Pardubičtí se nacházejí uprostřed třízápasové série, kterou absolvují v šesti dnech.

V pondělí uspěli v rámci 5. kola Českého poháru v Brně (čtěte zde: Devět bodů k dobru), nyní mají před sebou dvě utkání v základní části Kooperativa NBL, obě s Jindřichovým Hradcem: nejprve dohrávku 2. kola, v sobotu pak duel 13. kola.

Oba soupeři se nyní nacházejí ve zcela odlišném rozpoložení.

Jindřichohradečtí dosud čekají na své premiérové vítězství v letošním ročníku NBL. Naposledy podlehli ve své hale Opavě 86:96 (nejvíce bodů: Sinadinovič 19, Bašta 15, Upchurch 14, Zuzák 13, Fait 10...) - Lions nepomohlo ani 17 úspěšných trojek! - a byla to již jejich 11. porážka v řadě. Nefunguje jim zejména defenzíva, v průměru inkasují 96,6 bodu.

Velkou nepříjemností pro Fio banku je nedávné zranění rozehrávače Jiřího Šouly, naopak ve velmi dobrém světle se uvedli na konci listopadu příchozí DeAndre Upchurch (ve 3 zápasech zapisoval průměrně 22 bodů, přičemž Nymburku jich vysázel 36!) a ex-brněnský Edi Sinadinovič (ve dvou zápasech průměrně 13 bodů + 3 asistence).

Beksa vyhrála v součtu s Českým pohárem už šestkrát v řadě, v lize bude usilovat o výhru s pořadovým číslem 8. "Vůbec se neohlížíme na nepříznivou bilanci domácích, maximálně se soustředíme sami na sebe, na svůj výkon," odmítá jakékoliv podcenění trenér Tomáš Bartošek.

Tomáš Bartošek: Soustředíme se sami na sebe

Jindřichohradecký tým se v průběhu sezony poměrně podstatně obměnil, nedávno přišli rozehrávač Edi Sinadinovič a křídla Deandre Upchurch s Joshuou Robinsonem. Jak se tyto změny projevují na způsobu hry?
"Z posledních tří zápasů J. Hradce (Nymburk, Děčín, Opava) víme, že noví hráči, kteří do Hradce přišli, jsou hodně bodoví, ale zároveň neskórují na sílu, za každou cenu. Celkově bych řekl, že hra našeho soupeře se nyní opírá o střelbu z perimetru. Pro nás z toho plyne, že musíme být hodně pozorní, nesmíme domácí hráče pustit tak zvaně do laufu, naopak je potřeba je tlačit k těžkým střelám."

Domácí v letošním ročníku NBL dosud nevyhráli, nicméně na to se jistě ohlížet nebudeme, je to tak?
"Vnímáme, že jsme v roli výrazného favorita, ale od nás to vyžaduje, abychom předvedli naprosto zodpovědný výkon. Nemůžeme si dovolit sebemenší zaváhání, vůbec si nechceme připouštět soupeřovu bilanci, neohlížíme se na ni. Soustředíme se sami na sebe. Budeme chtít hrát koncentrovaně, dobře sdílet míč, vytvářet si jasné střelecké pozice a kralovat na doskoku pod oběma koši.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti