Upravit stránku
14. 08. 2021

Intenzita hry byla vynikající


Oba odehráli svůj první zápas v pardubickém dresu. A oba byli ve vítězném duelu s polským Walbrzychem hodně vidět: David Pekárek nasypal 22 bodů, Petr Šafarčík 17!

Premiérový herní test Bekse vyšel nejen výsledkově, ale především herně.

K přesvědčivému triumfu nad druhým celkem druhé polské ligy 92:60 dokráčela naprosto dominantním výkonem.

Petr Šafarčík: Pocity mám dobré

Energie a intenzita hry byly příkladné. "Právě to jsou hlavní atributy, které můžeme po prvním zápase hodnotit," souhlasně přikývl Petr Šafarčík. "Nemůžeme očekávat, že hned od prvního zápasu budeme hrát přesně to, co po nás trenér chce, na to je potřeba čas, ale to, co můžeme dělat každý den, je hrát s takovou intenzitou a nasazením jako v pátek. Trenér to po nás chtěl, dařilo se nám to havně v prvním poločase a na konci zápasu," rozvedl Peca svoji odpověď. "I proto si trenér vybral do týmu hráče, kteří tady jsou. Myslím, že všichni tohle splňují, chtějí hrát s takovou intenzitou, což je dobře. V dnešním basketbale je to klíč, jak uspět, bez toho to nejde."

Pardubický tým zdobil i výtečný pohyb míče. Díky dobrému rozestavení celé pětice si hráči vytvářeli naprosto otevřené střelecké pozice, k vidění byla velká spousta tzv. extra pasů. "To, že jsem říkal, že v prvním zápase nemůžeme očekávat všechno, co po nás trenér chce, neznamená, že tam nebyly některé věci, na nichž pracujeme v trénincích. A přesně jak říkáš, k tomuhle nás trenér nabádá: napichovat obranu, půjčit si balón z ruky, prostě hrát týmově," řekl dále Petr Šafarčík. "V zápase byly momenty a pasáže, které vůbec nevypadaly špatně a splňovaly přesně to, co bychom chtěli hrát."

První utkání za Beksu v domácí hale si Peca užil. "Vyhráli jsme, předvedená hra nebyla špatná, takže pocity mám dobré," pousmál se všestranný guard. "Hlavně jsem rád, že přišli fanoušci, čehož si moc vážíme! Chtěl bych jim moc poděkovat. Už se nemůžu dočkat, až začne sezona a hala bude plná," těší se na skvělou atmosféru ve Sportovní hale Dašická.

David Pekárek: Byli jsme hladoví

Na tom, že Beksa vlétla do utkání s Górnikem jako uragán, měl velkou zásluhu David Pekárek, jehož dvě úvodní trojky výrazně pomohly k rychlému trháku 16:3. "Intenzita byla vynikající od prvních minut. Šlo vidět, že jsme byli hladoví po basketbale, po zápase, protože jsme dlouho nehráli," uvedl Peky. "Myslím si, že se to pak přeneslo do celého zápasu. Tak jak jsme začali, jsme víceméně dokázali pokračovat, tempo jsme drželi po celý zápas. Dojmy jsou určitě pozitivní.

Repešovu družinu hra bavila. Jedno číslo za všechny? 28 asistencí!

"Řekl bych, že souhra byla nad očekávání dobrá," podotkl David Pekárek, jenž k 22 bodům přidal i 3 asistence. "Soupeř, ve vší úctě, neměl v obraně až takovou kvalitu, ale určitě je pozitivní, že jsme se hned v prvním zápase dokázali najít a v útoku si vyhovět," pochvaloval si příkladnou spolupráci na útočné polovině hřiště. Do střelecké listiny se zapsalo všech 12 hráčů, 11 z nich mělo alespoň jednu asistenci.

Poradili jsme si i se složitou personální situací na pozicích pivotů. Dantez Walton, americká posila, přicestuje až v příštím týdnu, Prokop Slanina se zranil na čtvrtečním večerním tréninku. Z klasických podkošových hráčů tedy byli k dispozici pouze Kamil Švrdlík s Vojtěchem Kalným, a proto na pozici 4 alternovali David Pekárek s Josefem Potočkem. "Alternace na čtyřce mi nedělá problém, už jsem tam ve své kariéře něco odehrál, takže jsem na to zvyklý. Není to tak, že bych se s někým přetlačoval pod košem, spíš hraju zvenku," okomentoval Peky aktuální situaci.

V zápase se blýskl parádní trojkovou bilancí 4/6. Na první přípravné utkání velmi dobrý počin. "Samozřejmě jsem přes léto strávil nějaký čas tréninkem střelby, takže si na střelu věřím. Doufám, že to přenesu i do zápasů, kdy to bude opravdu potřeba," přeje si křídelník, jehož potěšilo i zhruba 150 fanoušků, kteří zápas sledovali přímo v hledišti. "Byl jsem opravdu mile překvapený, kolik lidí dorazilo i přes všechna opatření, která momentálně jsou. Moc si toho ceníme a doufáme, že nás fanoušci budou podporovat i dál."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti